«Позивачка» до SkyUp намагається оскаржити апеляцію авіаперевізника у Верховному суді

«Позивачка» до SkyUp намагається оскаржити апеляцію авіаперевізника у Верховному суді

Позов надійшов 17 липня 2019 року до Касаційного цивільного суду, що входить до складу Верховного суду України

«Позивачка» до SkyUp намагається оскаржити апеляцію авіаперевізника у Верховному суді
Фото: pixabay.com

Жителька Баришівки Оксана Пасенко, зазначена позивачкою в ухвалі Баришівського районного суду, який 24 травня вирішив призупинити ліцензію авіакомпанії SkyUp Airlines на перевезення пасажирів, нібито намагається оскаржити апеляцію авіаперевізника у Верховному суді (ВСУ). Про це повідомляє Радіо Свобода.

До Касаційного цивільного суду, що входить до складу ВСУ, 17 липня надійшли одразу дві касаційні скарги начебто від імені Оксани Пасенко. Предметом позову значиться захист прав споживачів та «​припинення дії, яка порушує право та примусове виконання обов’язку в натурі»​. Тобто, мається на увазі виконання рішення Баришівського суду щодо призупинення ліцензії авіаперевізника.

Водночас, я виявилося пізніше, Пасенко насправді не позивалась до Баришівського районного суду, натомість звернулась в поліцію та написала заяву про відмову від позову.​

У свою чергу, в авіакомпанії SkyUp Airlines, яка в Київському апеляційному суді оскаржує це рішення, заявили, що обидві ці скарги – «абсолютно безглузді».

«За інформацією, отриманою з інформаційного центру Касаційного цивільного суду ВС, одна скарга від нібито Пасенко – на ухвалу Київського апеляційного суду про відкриття апеляційного провадження, а друга – на визначення цього ж суду про зупинку справи до моменту розгляду питання щодо відведення судді, яке заявив адвокат Пасенко. При цьому, на момент подачі скарги дане питання вже було вирішене, відведення задоволене, призначено новий склад суду. Тому, обидві ці касаційні скарги, на нашу думку, абсолютно безглузді», – повідомив директор з юридичних питань компанії SkyUp Airlines Дмитро Толкачов.

Враховуючи «несправжність» позивачки, ці скарги від її ж імені, свідчать про намір затягнути справу – вважає юрист з авіаційного права Андрій Гук.

«Це робиться для того, щоб через таку тяганину залишити скандальну ухвалу суду про призупинення ліцензії в силі якомога довше. Навіщо, якщо воно виявилося таким, яке не можуть виконати ані Державіаслужба, ані SkyUp? Можу припустити тільки одне – чекають якихось змін. Сумним є те, скільки часу вже суди не можуть пережувати, відчути гіркий присмак та виплюнути цей позов і забезпечення позову», –– говорить він.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, 24 травня суддя Баришівського суду Олена Литвиненко винесла ухвалу щодо призупинення ліцензії SkyUp.

У свою чергу авіакомпанія оголосила, що має намір оскаржувати рішення в суді.

Пізніше Державіаслужба 11 червня 2019 року звернулася у Баришівський районний суд із заявою про роз'яснення судового рішення щодо припинення дії ліцензії SkyUp.

В той же час,12 червня  2019 року прем’єр-мінстр Володимир Гройсман доручив мінюсту та мінінфраструктури  втрутитися у ситуацію із призупиненням ліцензії авіакомпанії SkyUp і забезпечити її нормальну роботу, а також запобігти здороженню авіаквитків.

Також, акціонер SkyUp Олександр Альба повідомив про низку атак на компанію. За його словами, на у бік компанії відбуваються брудні інформаційні атаки. На його думку, це спланована атака на бізнес.

Суддя Олена Литвиненко, яка винесла ухвалу про призупинення дії ліцензії авіаперевізника SkyUp, 8 липня подала заяву про відставку після того, як справу щодо неї розпочало ДБР на підставі розслідування програми «Схеми: корупція в деталях», проте вже 18 липня вона відкликала свою заяву про звільнення.

Детальніше про судову справу з участю компанії SkyUp, причини та протиріччя у справі читайте у матеріалі Mind «Турбулентність на землі: як SkyUp позбавляли ліцензії».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію