«Транснєфть» не може односторонньо визначати розмір компенсацій – «Білнафтохім»

«Транснєфть» не може односторонньо визначати розмір компенсацій – «Білнафтохім»

Мінськ розраховує на компенсації за вихід з ладу обладнання, недоотриманий прибуток і додаткові витрати, пов'язані з очищенням нафтопроводів

«Транснєфть» не може односторонньо визначати розмір компенсацій – «Білнафтохім»
фото www.flickr.com/photos/130584335@N08

Білоруський нафтохімічний держконцерн «Білнафтохім» вважає, що російська «Транснєфть» не може в односторонньому порядку встановлювати розмір компенсації для відшкодування збитків від поставок брудної нафти. Про це повідомляє Reuters із посиланням на слова заступника голови «Білнафтохіму» Володимира Сизова.

«Коментувати локальне рішення ПАТ «Транснєфть» про компенсації вантажовідправникам, що стосується її договірних відносин з нафтовими компаніями, без ознайомлення з його текстом вважаю неправильним», – сказав він.

«Разом з тим, за загальним юридичним правилом, зобов'язана особа не може в односторонньому порядку визначати межі своєї відповідальності перед тими, кому вона зобов'язана»,- додав Сизов.

Нагадаємо: у середу «Транснєфть» повідомила, що її рада директорів погодила граничний розмір виплат вантажовідправникам з розрахунку $15 на один барель некондиційної нафти, проте деякі покупці кажуть, що цього недостатньо, щоб покрити їх збитки.

Мінськ каже, що розраховує на компенсацію за вихід з ладу обладнання, порушення зобов'язань щодо поставок нафтопродуктів, недоотриманого прибутку і додаткових витрат, пов'язаних з очищенням нафтопроводів.

Білорусь поки не називала загальну суму своїх втрат, але раніше президент Олександр Лукашенко оцінював їх у сотні мільйонів доларів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію