Ядерні переговори: Іран та країни-підписанти не дійшли згоди, але переговори були «конструктивними»

Ядерні переговори: Іран та країни-підписанти не дійшли згоди, але переговори були «конструктивними»

Представники Ірану, Німеччини, Франції. Британії, Китаю, РФ та ЄС зустрілись у Відні, щоб врятувати угоду

Ядерні переговори: Іран та країни-підписанти не дійшли згоди, але переговори були «конструктивними»
фото www.flickr.com/photos/johnny_friskila

В неділю дипломати з Ірану та п’яти світових держав знову зустрілись у Відні, щоб врятувати ядерну угоду  на тлі наростаючої напруги між Заходом та Тегераном після того, як США вийшли з угоди та поновили санкції. Про це повідомляє CBSNews.

Представники Ірану, , Німеччини, Франції. Британії, Китаю, РФ та ЄС зустрілись у Відні, щоб обговорити угоду 2015 року, яка обмежує ядерну програму Ірану.

«Атмосфера було конструктивною, обговорення були хорошими», – заявив після зустрічі заступник міністра закордонних справ Ірану Сейде Аббас Арагчі.

«Я не можу сказати, що ми усе вирішили». Але сторони усе ще «сповнені рішучості врятувати цю угоду»,додав він.

Фу Конг, глава китайської делегації, сказав, що в ході зустрічі виникали «деякі напружені моменти», але « в цілому атмосфера була хорошою, дружелюбною та дуже професійною».

Дипломати заявили, що було досягнуто домовленості організувати зустріч міністрів закордонних справ на більш високому рівні. За їхніми словами, підготовка до неї має бути виконана на належному рівні. Дату майбутніх переговорів ще не встановлено.

Іран тисне на європейські сторони, маючи на меті, щоб вони компенсували санкції, які ввів Дональд Трамп після виходу США з угоди.

Як повідомлялось, в середині травня Іран офіційно припинив дотримуватися деяких зобов'язань ядерної угоди, укладеної зі світовими державами в 2015 році. 

У червні Тегеран повідомив, що зробить другу серію кроків, які порушують його зобов'язання в рамках ядерної угоди. Згідно із ними, Тегеран буде вважати за можливе зберігати понад 300 кг збагаченого урану врозріз з умовами укладеного в 2015 році Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми.

Як повідомлялось, раніше іранська сторона заявила, що має більше низькозбагаченого урану, ніж дозволяють умови угоди. У відповідь на це президент Дональд Трамп сказав, що Тегеран «грає з вогнем».

Однак після цього іранський президент Хасан Роухані заявив, що Тегеран сам буде визначати необхідний їм рівень збагачення урану.  «Від 7 липня ступінь збагачення більше не буде обмежуватися 3,67%. Ми знімаємо з себе це зобов'язання», – сказав він.

Нещодавно влада Ірану офіційно голосила про посилення збагачення урану за межами ліміту, який встановлений ядерною угодою 2015 року. Країна також попередила, що продовжуватиме скорочувати свої зобов'язання щодо ядерної угоди кожні 60 днів , якщо інші країни-підписанти не захистять її від американських санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію