Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Україна отримує від транзиту газу біля 3 млрд грн доходів – Данилюк

Україна отримує від транзиту газу біля 3 млрд грн доходів – Данилюк

Також він розповів про формування проекту бюджету на 2020 рік та скільки отримає сфера нацбезпеки та оборони

Україна отримує від транзиту газу біля 3 млрд грн доходів – Данилюк
Олександр Данилюк
Фото: УНІАН

Україна отримує від транзиту газу біля 3 млрд доходів. Про це у інтерв'ю ВВС розповів секетар РНБО Олександр Данилюк.

Термін контракту спливає з 1 січня наступного року. Після формування нового уряду має бути сформована нова група і керівник цієї групи, міністр енергетики, який буде відповідати за перемовини щодо підписання або нового, або продовження цього контракту. 

«Так, з 1 січня спливає термін контракту.  Чи потрібен транзит газу – звичайно, потрібен. Адже ми отримуємо від цього біля 3 млрд грн доходів. Навіть з цієї позиції це важливо.», – розповів Данилюк.

Данилюк підкреслив, що також існують інші фактори, які треба брати до уваги, зокрема, і те, як працює українська газотранспортна система (ГТС).

«Це важливо. Якщо б це було неважливо, Росія б не припиняла транзит. Ми ж розуміємо, що це теж спосіб певного тиску», – наголосив секретар РНБО.

Перше РНБО, яке скликав президент, стосувалося саме питань енергетичної безпеки. І зараз, коли ми розробляємо стратегію нацбезпеки, основну увагу ми приділяємо і питанням енергетичної безпеки.

«Коли ми говоримо про транзит – це і кошти, які ми отримуємо, і розвиток ГТС, і можливість залучення інвестицій, це і розвиток країни», – повідомив Данилюк.

Окрім того, він розповів про формування проекту бюджету на 2020 рік та скільки отримає сфера нацбезпеки та оборони.

«По-перше, є певні вимоги до бюджету нацбезпеки та оборони. Були закріплені обмеження в законі про нацбезпеку – 5% від ВВП. Зрозуміло, що фінансування зменшено не буде, ці параметри будуть дотримуватися. Але при цьому фокус сьогодні на іншому – як найбільш ефективно використовувати ці гроші. А це набагато складніше питання», – розповів Данилюк.

За його словами, фінансуватися будуть реформи. Багато органів навіть не починали реформи. Наприклад, реформа СБУ має означати і певну зміну моделі фінансування, можливо, більше коштів треба спрямовувати на контррозвідку.

Також Данилюк прокоментував ситуацію з браком фінансування прикордонної служби, про яку розповідав її керівник Сергій Дейнеко.

«Звичайно, ми цю ситуацію з ним розглядали. Будемо спілкуватися на цьому тижні з усіма ключовими відомствами, обговорювати потребу і необхідні зміни в кожному органі. Адже, наприклад, якщо говорити про захист кордону, то ми ж розуміємо, що якісь нові технології – вони дорогі. Я зустрічався з новим керівником прикордонної служби, ми обговорили з ним пріоритети і, звичайно, ми будемо робити все, щоб максимально цю потребу задовольнити,» – сказав Данилюк. 

Нагадаємо: Світовий банк підтримав план Кабміну щодо розділення «Нафтогазу» за моделлю OU.

Водночас НАК прагнув залишити ГТС за собою після анбандлінгу (за моделлю ISO), адже така модель дає можливість НАК провести анбандлінг швидко та «під ключ».

22 травня Кабмін ухвалив модель ownership unbundling (OU), яка передбачаєвідокремлення газотранспортного бізнесу від НАК «Нафтогаз Україні», для здійснення анбандлінгу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті