Зеленський знову внесе законопроект про відтермінування штрафів для «євроблях»

Зеленський знову внесе законопроект про відтермінування штрафів для «євроблях»

Застосування штрафних санкцій планують відкласти на три місяці

Зеленський знову внесе законопроект про відтермінування штрафів для «євроблях»
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський збирається внести законопроект про відтермінування штрафів за нерозмитнені автомобілі на першому засіданні Верховної Ради. Про це повідомляє представництво президента.

Заступник керівника Офісу президента (ОПУ) Руслан Рябошапка, заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, голова Державної митної служби Максим Нефьодов і новообраний депутат Верховної Ради IX скликання Владислав Криклій провели нараду з представниками автомобілістів і знайшли порозуміння щодо шляхів вирішення проблеми нерозмитнених автомобілів. 

Власники таких транспортних засобів висловили занепокоєння у зв’язку зі штрафними санкціями за перевищення терміну перебування на території України нерозмитнених автомобілів (до 170 000 гривень або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду), які набувають чинності 22 серпня 2019 року.

«Понад місяць тому Президент звертався до парламенту з ініціативою відстрочити непропорційно жорсткі санкції за порушення термінів розмитнення ввезених з-за кордону автомобілів і пропонував розглянути це питання на позачерговому засіданні. Проте Верховна Рада VIII скликання тоді відмовила президенту. Наразі цей законопроект є пріоритетним, і він буде знову внесений для розгляду на першому ж засіданні парламенту нового скликання. Верховна Рада має підтримати законопроект, і штрафні санкції будуть відтерміновані», – пояснив ситуацію Руслан Рябошапка.

За його словами, застосування штрафних санкцій планують відкласти на три місяці. За цей час будуть напрацьовані законодавчі ініціативи для врегулювання проблем, які виникають при розмитненні автомобілів, і встановлення пропорційних штрафних санкцій у разі порушення законодавства.

«Чиннезаконодавство є недосконалим. У багатьох випадках його неможливо реалізувати. Сьогодні на нараді була досягнута домовленість про створення робочої групи на базі парламенту, яка напрацює необхідні зміни з урахуванням пропозицій, що надійдуть від представників автомобілістів», – підсумував заступник керівника ОПУ.

Учасники наради мають намір конструктивно працювати над встановленням прозорих і дієвих правил та санкцій за їхнє порушення з урахуванням дотримання належних екологічних стандартів.

За різними оцінками, на сьогодні в Україні налічується близько 800 000 нерозмитнених автомобілів.

Згідно з даними Державної фіскальної служби (ДФС), загалом з 23 лютого цього року, коли закінчився пільговий період із застосування пониженої ставки акцизного податку для розмитнення автівок, по 18 серпня 2019 року було оформлено 107,6 тис. транспортних засобів, за які сплачено майже 7,7 млрд грн.

За новими правилами у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 000 грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування ТЗ розмір штрафу сягатиме 170 000 грн або конфіскація таких авто.

Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. Так, перевищення від 20 до 30 діб – сума штрафу складатиме 85 000 грн, понад 30 діб, також у разі втрати або розкомплектування ТЗ – 170 000 грн або конфіскація.

Крім цього, передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 000 грн.

Нещодавно у Запоріжжі пройшла акція – автопробіг власників машин на «єврономерах», які проїхалися центральним проспектом міста до майдану Героїв Революції.

Раніше Mind повідомляв, що парламент відклав  запровадження штрафів за ввезення в Україну автомобілів на єврономерах на 270 днів замість 180 днів з моменту ухвалення закону.

Нагадаємо: Рада перенесла на 22 серпня введення в дію нових штрафів за порушення при переміщенні авто в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту.

 Детальніше про закони щодо «євроблях» читайте у матеріалі Mind  «Законодавство для «євроблях»: коли очікувати на повноцінні штрафи за невчасне розмитнення» .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті