В Україні відправлять на забій 100 000 свиней через АЧС

В Україні відправлять на забій 100 000 свиней через АЧС

Спалах, як повідомляється, зачепив 1,6% поголів'я свиней в країні і може стати найважчим випадком в історії

В Україні відправлять на забій 100 000 свиней через АЧС
фото www.flickr.com/photos/62307475@N07

Україна відправить на забій близько 100 000 свиней після того, як на території одного з найбільших в країні свинокомплексів було зафіксовано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Про це повідомлє Reuters із посиланням на заяву високопоставленого чиновника Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Заражені АЧС свині були виявлені 16 серпня на території комплексу сільськогосподарської фірми «Галичина-Захід» у Львівській області. Компанія на своїй сторінці в Facebook підтвердила факт спалаху, але не відповіла на запити про додаткові коментарі.

Спалах, який зачепив 1,6% поголів'я свиней в Україні, може стати найважчим в історії країни, яка роками намагається побороти захворювання. Вірус АЧС дуже заразний серед свиней, але не є небезпечним для людини.

Найважчий випадок стався в 2015 році, коли було забито близько 60 000 свиней в Київській області.

З 2017 року на Україні було виявлено 351 випадок АЧС, було забито 72 226 свиней. Поголів'я свиней в Україні на 1 серпня склало 6,4 мільйона голів.

Нагадаємо: 16 серпня 2019 року на території свиноферми поблизу села Кавське Стрийського району було зафіксовано випадки смертей поголів’я. Експрес-методом у лабораторії підтвердили наявність збудника африканської чуми свиней у загиблих тварин.

Як повідомлялось, з появи АЧС в Україні в 2012 році і по принаймні квітень цього року українські свинокомплекси отримали менше 1% компенсації за знищених свиней у випадку африканської чуми свиней (АЧС). 

На початку літа на Хмельниччині  свині масово захворіли африканською чумою свиней (АЧС). За інформацією закритих груп  власників свинокомплексів в регіоні у месенджері Viber замість того, щоб знищити хворе поголів'я, їх за вдвічі нижчою ціною продовжували продавати. Mind вдалось віднайти підтвердження цієї інформації в декількох джерел на ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті