Відсьогодні набувають чинності штрафи для «євроблях»

Відсьогодні набувають чинності штрафи для «євроблях»

У разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 000 грн

Відсьогодні набувають чинності штрафи для 	«євроблях»
Фото: pixabay.com

Відсьогодні, 22 серпня, запроваджуються нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту. Про це повідомляє прес-служба Державна фіскальна служба (ДФС).

До цього часу власники автомобілів з іноземною реєстрацією мали змогу оформити свої автівки та уникнути таких штрафів. Саме з цієї метою і було відтерміновано до серпня запровадження посиленої адміністративної відповідальності за порушення при ввезенні транспортних засобів.

За новими правилами у разі перевищення строку доставки транспортних засобів (ТЗ) особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 000 грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування ТЗ розмір штрафу сягатиме 170 000 грн або конфіскація таких авто.

Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. Так, перевищення від 20 до 30 діб – сума штрафу складатиме 85 000 грн, понад 30 діб, також у разі втрати або розкомплектування ТЗ – 170 000 грн або конфіскація.

Крім цього, передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 000 грн.

Загалом з 23 лютого цього року, коли закінчився пільговий період із застосування пониженої ставки акцизного податку для розмитнення автівок, по 18 серпня 2019 року було оформлено 107 600  транспортних засобів, за які сплачено майже 7,7 млрд грн. З цієї кількості майже 3 900 – це автівки, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебували у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. За їх оформлення сплачено 339 млн грн.

За пільговий період з 25 листопада 2018 року до 22 лютого 2019 року митницями ДФС оформлено понад 218 000 транспортних засобів, за які сплачено 13,6 млрд грн. З них 140 000 – авто з іноземною реєстрацією, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебували у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту, за які сплачено майже 8,7 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський збирається внести законопроект про відтермінування штрафів за нерозмитнені автомобілі на першому засіданні нової Верховної Ради.

Нещодавно у Запоріжжі пройшла акція – автопробіг власників машин на «єврономерах», які проїхалися центральним проспектом міста до майдану Героїв Революції.

Раніше Mind повідомляв, що парламент відклав  запровадження штрафів за ввезення в Україну автомобілів на єврономерах на 270 днів замість 180 днів з моменту ухвалення закону.

Нагадаємо: Рада перенесла на 22 серпня введення в дію нових штрафів за порушення при переміщенні авто в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту.

 Детальніше про закони щодо «євроблях» читайте у матеріалі Mind  «Законодавство для «євроблях»: коли очікувати на повноцінні штрафи за невчасне розмитнення».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті