У Польщі порівняли «Північний потік-2» з пактом Молотова-Ріббентропа
В польському уряді вважають, що газопровід матиме негативні наслідки для Польщі

Співпрацю Німеччини і Росії щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» можна порівняти з пактом Молотова-Ріббентропа, заявив в інтерв'ю польського телеканалу TVP Info заступник міністра закордонних справ Польщі Шимон Шинковський вель Сенк, передає РБК-Україна.
Замміністра зазначив, що ця співпраця Росії і Німеччини, як і багато років назад, може мати негативні наслідки для Польщі та країн Прибалтики.
«Газопровід в обхід Польщі, країн Прибалтики, є такою угодою над їх головами», – сказав Шинковський вель Сенк.
За словами польського посадовця, якби не союз між Польщею і США, питання «Північного потоку – 2» було б вже вирішене, однак завдяки цьому альянсу «ситуація не безнадійна».
«Ситуація з протестом щодо будівництва «Північного потоку-2» не безнадійна завдяки альянсу з США», – повідомив Шинковський.
Пакт Молотова-Ріббентропа – договір про ненапад між Німеччиною і Радянським союзом, підписаний 23 серпня 1939 року, який призвів до фактичного поділу Польщі.
Будівництво «Північного потоку-2» буде проходити через води Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини. Зараз проект має дозволи від всіх цих країн, крім Данії.
Раніше повідомлялося, що через відсутність необхідних дозволів з боку Данії запуск газопроводу «Північний потік-2» затриматися на 8 місяців, що обійдеться російському «Газпрому» в додаткових $740 млн.
Нагадаємо, Румунія разом із США виступає проти запуску «Північного потоку-2».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].