СБУ підписала протокол щодо «АрселорМіттал Кривий Ріг» після 19 годин обшуків
З 42 стаціонарних джерел викидів на коксохімічному виробництві слідча група СБУ 3 вересня провела огляд і заміри тільки на двох з них

Служба безпеки (СБУ) підписала протокол щодо «АрселорМіттал Кривий Ріг» лише після 19 годин обшуків. Про це повідомляє прес-служба «АрселорМіттал Кривий Ріг».
З 42 стаціонарних джерел викидів на коксохімічному виробництві «АрселорМіттал Кривий Ріг» слідча група СБУ 3 вересня провела огляд і заміри тільки на двох з них.
«На підприємство представники СБУ прийшли 3 вересня близько 12:00, разом з фахівцями екологічної інспекції Дніпропетровської області. Після пред'явлення визначення Бабушкінського районного суду Дніпра від 13 серпня 2019 року про проведення огляду слідчі і фахівці близько 15:30 приступили до огляду і вимірам на території коксохімічного виробництва підприємства. Зокрема – на димарі коксової батареї № 1. Екологи підприємства до проведення замірів і участі в слідчих діях не були допущені, незважаючи на клопотання адвокатів підприємства», – зазначають у «АрселрМіттал»
Близько третьої години проводився відбір трьох об'єднаних проб в 12 точках – в автоматизованому режимі вимірювань.
«При цьому прилад, який використовується екоінспекцією, кілька разів спонтанно вимикався і заново запускався інспекторами, що могло вплинути на коректність результатів вимірювань. Усереднені показники записувалися в пам'ять приладу. До 18:00 виміри були завершені на цьому джерелі викидів», – уточнює прес-служба.
Близько 19-ї години вечора слідча група перейшла до димаря коксової батареї № 2, де проводилися аналогічні виміри. Також учасники групи побували в операторській коксових батарей №№ 1-2. Вони відстежували з моніторів цифрові показники роботи коксової батареї № 2.
Приблизно до 21 години представники СБУ завершили вимірювання і о 21:35 приступили до складання протоколу огляду об'єктів на коксохімічному виробництві. До 7:30 ранку наступного дня (4 вересня) протокол був готовий і підписаний. В цілому слідчою групою було проведено на підприємстві понад 19 годин, а працівники підприємства, які беруть участь в слідчих діях, – більше доби.
Представники СБУ мають намір з'ясувати, чи відповідають отримані показники стандартам, які встановлені українським законодавством. Представники підприємства, в свою чергу, проведуть свою оцінку отриманих фахівцями екоінспекції даних. У контролерів і екологів підприємства різні прилади й різні одиниці виміру. Ймовірно, для перерахунку будуть використані формули для отримання даних, які можна співвіднести з встановленими нормативами.
У компанії є інформація, що це не останній огляд, який буде проведено на цьому тижні на виробничих об'єктах «АрселорМіттал Кривий Ріг».
«За всю історію незалежної України таке кримінальне провадження ніколи не відкривалося щодо інших гірничо-металургійних підприємств в Дніпрі, Кам'янському, Маріуполі, Запоріжжі, Авдіївці та інших містах. При цьому діяльність «АрселорМіттал Кривий Ріг» і його технології виробництва аналогічні тим, які використовують інші підприємства галузі. Вони, як і криворізьке, керуються тими ж законодавчими нормами, які встановлені для промислових викидів в ГМК. Однак ніяких кримінальних справ в рамках «екоциду» за ним порушено не було», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, як повідомляв Mind, СБУ порушила кримінальну справу у відношенні «AрселорМіттал Кривий Ріг» через забруднення довкілля, під час обшуку на підприємстві, СБУ вилучила частину обладнання «ArcelorMittal Кривий Ріг» та зупинила інвестпроект вартістю $150 млн.
Згодом бізнес висловив стурбованість ситуацією, що склалася навколо «AрселорМіттал Кривий Ріг», зазначивши, що Європейська бізнес-асціація розглядає це як сигнал перезрілої реформи правоохоронних органів.
При цьому в «AрселорМіттал» заявили, що отримають $1 млн збитків через дії СБУ.
Пізніше 4-ий номер у виборчому списку партії «Слуга народу» Давид Арахамія спрогнозував, що скандал з «AрселорМіттал» вщухне вже за 2-3 тижні і додав, що немає ніякої заборони для компанії продовжувати господарську діяльність.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].