«АрселорМіттал Кривий Ріг» збирається вивести понад 10 млрд грн дивідендів за кордон

«АрселорМіттал Кривий Ріг» збирається вивести понад 10 млрд грн дивідендів за кордон

Збори акціонерів відбудуться 10 жовтня в Кривому Розі

«АрселорМіттал Кривий Ріг» збирається вивести понад 10 млрд грн дивідендів за кордон
Фото: flickr

«АрселорМіттал Кривий Ріг» захотів направити на виплату дивідендів 10,845 млрд грн, або 2,81 грн за одну просту акцію. Про це йдеться у оголошенні про позачергові збори акціонерів компанії, яке опубліковано на сайті НКЦПФР.

Збори відбудуться 10 жовтня в Кривому Розі.

За даними YouControl, станом на 1 липня 2019 року компанія ArcelorMittal Duisburg Beteiligungsgeselschaft mbH (Німеччина) володіла 95,1283% акцій «АрселорМіттал Кривий Ріг». Таким чином, понад 95% виплачених дивідендів будуть виведені за кордон.

Традиційно компанії приймають рішення про виплату дивідендів на щорічних зборах акціонерів у квітні-травні. Прибуток заводу за 2018 рік склав 9,5 млрд грн, а нерозподілений (за всі останні роки) – 42,4 млрд грн.

Але в квітні 2019 року акціонери «АрселорМіттал Кривий Ріг» вирішили не виплачувати дивіденди, а свою річний прибуток направити на розвиток виробництва.

Нещодавно СБУ почала регулярно проводити обшуки на заводі і блокувати його діяльність. У ліквідованій Державній фіскальній службі (ДФС)  навіть заявили про 9 млрд грн податкових претензій до компаній, хоча в Державній податковій службі (ДПС) сказали, що фінальна сума донарахувань ще не затверджена.

Після цього компанія проанонсувала виведення дивідендів на 10,845 млрд грн (еквівалентно $433 млн). На початку травня ця гривнева сума була еквівалентна $ 409 млн.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, СБУ порушила кримінальну справу у відношенні «AрселорМіттал Кривий Ріг» через  забруднення довкілля, під час обшуку на підприємстві,  СБУ вилучила частину обладнання «ArcelorMittal Кривий Ріг» та зупинила інвестпроект вартістю $150 млн.

Згодом бізнес висловив стурбованість ситуацією, що склалася навколо «AрселорМіттал Кривий Ріг», зазначивши, що Європейська бізнес-асціація  розглядає це як сигнал перезрілої реформи правоохоронних органів.

При цьому в «AрселорМіттал» заявили, що отримають $1 млн збитків через дії СБУ.

Пізніше 4-ий номер у виборчому списку партії «Слуга народу» Давид Арахамія спрогнозував, що скандал з «AрселорМіттал» вщухне вже за 2-3 тижні і додав, що немає ніякої заборони для компанії продовжувати господарську діяльність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті