Ринок не може забезпечити зв'язком всі соціальні установи в селах – Комаров

Ринок не може забезпечити зв'язком всі соціальні установи в селах – Комаров

Другою формою співпраці в даному напрямку може стати створення Фонду соціальних послуг

Ринок не може забезпечити зв'язком всі соціальні установи в селах – Комаров
Олександр Комаров
Фото: прес-служба «Київстар»

«Київстар» не бачить можливості для ринку безкоштовно забезпечити зв'язком всі соціальні установи в селах. Про це повідомив президент компанії мобільного оператора «Київстар» Олександр Комаров в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Це утопія, і той, хто буде виступати з подібними заявами, веде нечесну гру. Тут може бути реалізований проект в сфері державно-приватного партнерства. Він може прийняти вид певних податкових ослаблень, коли ринок звільнять від податків на певну суму, на яку оператори зобов'язуються реалізувати інвестиційну програму в рамках соціальних зобов'язань держави» , – заявив голова «Київстару».

Він також вважає, що другою формою співпраці в даному напрямку може стати створення Фонду соціальних послуг.

«Замість того щоб платить застарілий податок на розкіш, в нормальних країнах реалізований збір до Фонду універсальних послуг, які складають в середньому 1,5% від доходу операторів. І ці гроші витрачаються державою на розвиток інфраструктури у віддалених населених пунктах, часто в партнерстві з теми ж операторами» , – зазначив Комаров.

За його словами, створюючи подібний фонд, держава залучає додаткові кошти, які на конкурсній основі перерозподіляються між гравцями ринку для вирішення певного списку завдань у соціальній сфері.

Нагадаємо: на початку серпня мобільні оператори «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell домовилися про перерозподіл радіочастот в діапазоні 900 МГц.

Детальніше про запровадження 4G в Україні читайте у матеріалах Mind «Мобільність четвертого покоління: як «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell просувають 4G»«Інтернет від Зеленського: як «роздати» його по всій Україні» та «4G для всієї країни: як адміністрація Зеленського пропонує поліпшити мобільний зв'язок»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті