Рада змінила Податковий кодекс і передбачила єдиний рахунок для сплати податків

Рада змінила Податковий кодекс і передбачила єдиний рахунок для сплати податків

Закон розроблений для подальшої реалізації податкової реформи

Цей матеріал також доступний російською
Рада змінила Податковий кодекс і передбачила єдиний рахунок для сплати податків
Фото: УНІАН

Парламент хвалив у другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» (№1072). За це рішення проголосували 335 парламентарів, проти – 0, утрималися – 4, не голосували – 57, передає кореспондент Mind.

Цим законом вносяться зміни до Податкового кодексу для врегулювання питань подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування й податку на доходи фізичних осіб

Також ухвалений закон продовжує реалізацію податкової реформи, одним із завдань якої є спрощення та уніфікація процедур заповнення та подання платниками податків до контролюючих органів звітності.

Так, відповідно до положення про Державну податкову службу (ДПС), податкова здійснює адміністрування податків, зборів, платежів, єдиного внеску, зокрема проводить відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків (платників єдиного внеску).

«В більшості випадків база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування збігається з базою нарахування податку на доходи фізичних осіб у вигляді заробітної плати та винагороди за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Враховуючи вказане, об’єднання звітності з єдиного внеску зі звітністю з податку на доходи фізичних осіб дозволить скоротити кількість звітів для платників податків – страхувальників (підприємств та самозайнятих осіб)», – зазначається в пояснювальній записці.

Раніше, повідомляв Mind, парламент ухвалив за основу проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (1051).  Передбачається що це дозволить запровадити системи сплати податків і зборів через електронний кабінет платника податків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті