Захворіло у світі
6,542,851
Померло у світі
386,581
Вилікувалось у світі
2,830,133
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
ДБР: екс-нардепу Жеваго заочно вручили повідомлення про підозру

ДБР: екс-нардепу Жеваго заочно вручили повідомлення про підозру

Йому інкримінують причетність до злочинної розтрати та легалізації 2,5 млрд грн банку «Фінанси та Кредит»

ДБР: екс-нардепу Жеваго заочно вручили повідомлення про підозру
Костянтин Жеваго
Фото: УНІАН

Колишньому народному депутат Верховної Ради ІІІ-VIII скликань Костянтину Жеваго заочно вручене повідомлення про підозру у причетності до злочинної розтрати та легалізації 2,5 млрд грн банку «Фінанси та кредит». Про це на своїй сторінці  у Facebook написала перший заступник директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко.

«Перш ніж повідомити про підозру, слідчі Державного бюро розслідувань, прокурори Генеральної прокуратури України та оперативні співробітники Департаменту захисту економіки Національної поліції України провели масштабну роботу. У межах двох кримінальних проваджень було проаналізовано документи щодо господарської діяльності та фінансових операцій між банківськими установами. У підсумку слідчі зібрали матеріали, які дали підставу вважати, що народний депутат ВР ІІІ-VIII скликань, котрий є бенефіціарним власником банку, причетний до організації злочинної схеми з розтрати грошей фінустанови», – написала Варченко.

Вона повідомила про нові подробиці справи, які з’явилися в ході досудового розслідування. Так було встановлено, що кошти, отримані за порукою банку, були використані на користь іноземних компаній, які належать самому колишньому нардепу.

Про підозру йому повідомили за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Варченко нагадала, що у липні 2019 року було повідомлено про підозру двом топ-менеджерам фінансової установи. Також у двох кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру 7 колишнім посадовцям фінустанови, чотири з яких зараз перебувають у міжнародному та державних розшуках.

Крім того під час досудового розслідування встановили, що офшорна компанія у період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом, між фінансовими установами (банком «Фінанси та кредит» та іноземними банками) було укладено договори застави на суму понад $113 млн, яким український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах.

«У 2015 році за невиконання зобов’язань офшорною компанією за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку «Фінанси та кредит» саме ті $113 млн. Заставу іноземні банки списали одразу після того, як банк «Фінанси та кредит» було оголошено неплатоспроможним», – написала вона.

При тому, як повідомляє Економічна правда, у прес-службі Костянтина Жеваго зазначили, що  він не зміг прибути до ДБР у зв’язку з проходженням лікувальних заходів закордоном, що є поважною причиною, яка передбачена статтею 138 Кримінального процесуального кодексу України.

«Костянтину Жеваго не був відомий процесуальний статус у кримінальному провадженні, з приводу якого він викликається до ДБР, не була надана інформація чи він є стороною чи іншим учасником даного кримінального провадження, ніколи не викликався, не надавав пояснення і не допитувався в ньому, навіть в якості свідка», – заявили у прес-службі і зазначили, що «таким чином порушуються вимоги статей 135 та 137 Кримінального процесуального кодексу щодо порядку виклику в кримінальному провадженні та його змісту».

Також в прес-службі колишнього народного депутата переконані, що у ЗМІ відбувається публічне розповсюдження «недостовірної інформації» щодо Жеваго.

«Такі дії не тільки порушують його права та законні інтереси як громадянина України, а й завдають прямих репутаційних і економічних збитків бізнесу, де Жеваго є акціонером і до якого він має відношення та, як наслідок, підривають міжнародний авторитет і економіку нашої держави, а також ставлять під загрозу подальшу реалізацію значних інвестиційних проектів в Україні», –  також повідомили в прес-службі.

Раніше Mind писав, що Господарський суд Києва 20 серпня повністю задовольнив позов Ощадбанку до низки компаній про стягнення на належні їм акції «АвтоКрАЗу» Костянтина Жеваго номінальною вартістю 185 млн грн.

Нагадаємо: Північний апеляційний госпсуд 22 липня відмовився задовольнити апеляційну скаргу ПАТ «АвтоКрАЗ» та залишив без змін рішення госпсуду  Києва від 19 грудня 2016 року. Судом було задоволено позов Ощадбанку та в рахунок погашення заборгованості ПАТ «АвтоКрАЗ» на 899,4 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті