Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Пов’язані між собою підприємства Косюка отримали майже 1 млрд грн держпідтримки минулоріч

Пов’язані між собою підприємства Косюка отримали майже 1 млрд грн держпідтримки минулоріч

Законом передбачено, що з 1 січня 2018 року одному сільськогосподарському товаровиробнику раз на рік може надаватися дотація не більше ніж 150 млн грн

Пов’язані між собою підприємства Косюка отримали майже 1 млрд грн держпідтримки минулоріч
Фото: УНІАН

Минулого року майже 1 млрд грн державної підтримки АПК Мінагрополітики надано чотирьом пов’язаним між собою підприємствам Юрія Косюка. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Майже 40 % загального обсягу державної підтримки АПК, виділені за двома бюджетними програмами, отримали чотири пов’язані між собою підприємства. За цими двома програмами, загалом скористалося понад 1 700 суб’єктів господарювання у сільському господарстві. А це − менше 4 % від загальної кількості.

«Мінагрополітики виділив майже 1 млрд грн окремим суб’єктам господарювання, зі статусом юридичної особи, які є пов’язані між собою особами (у розумінні вимог податкового законодавства). А це − майже 40 % загального обсягу державної підтримки за двома вищевказаними програмами та понад 70 % від обсягу державної підтримки тваринництва, наданої за напрямом «Часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції», – йдеться у повідомленні.

Згідно з результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих на надання державної підтримки агропромисловому комплексу, за напрямом використання бюджетних коштів «Часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції» 75,8% (967,9 млн грн) спрямовано лише чотирьом суб’єктам господарювання: ТОВ «Вінницька птахофабрика» на шість об’єктів (925,9 млн грн), ПрАТ «Зернопродукт МХП» на чотири об’єкти (5,8 млн грн), ДП «Перемога Нова» на один об’єкт (34,6 млн грн), ТОВ «НВФ» Урожай» на один об’єкт (1,5 млн грн), які є дочірніми підприємствами ПрАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП).

Закон України «Про державну підтримку сільського господарства України» передбачає, що з 1 січня 2018 року одному сільськогосподарському товаровиробнику раз на рік може надаватися дотація не більше ніж 150 млн грн. При цьому враховуються пов’язані з таким товаровиробником особи. 

Але за Порядком використання коштів передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва у 2018 році така норма була відсутня. Уряд вніс відповідні зміни до Порядку лише у 2019 році. 

«При цьому у 2018 році, Мінагрополітики, відповідно до Порядку, на державну підтримку тваринництва спрямував 982 млн грн. суб’єктам господарювання, які є пов’язаними між собою особами. А це на 832 млн грн більше ніж передбачено вищезазначеним законом. Тому в Рахунковій палаті переконані, що частина коштів, виділених на підтримку тваринництва, використані з порушенням закону», – сказано у повідомленні Рахункової палати.

Згідно з даними Рахункової палати, за вищевказаними програмами минулого року з порушенням законодавства використано понад 1 млрд грн та не за цільовим призначенням 6,6 млн грн. Встановлений факт нанесення збитків держбюджету у сумі 3,2 млн грн та 16,8 млн грн неефективного управління коштами, які внаслідок їх невикористання, повернуто до держбюджету.

Нагадаємо: наприкінці червня АМКУ розпочав розслідування дій групи МХП (5 птахофабрик та ПрАТ «Миронівський хлібопродукт», які належать Юрію Косюку) на ринку курятини за ознаками зловживання монопольним становищем. 

Як повідомлялось, у лютому агрохолдинг МХПзавершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj. Холдинг продовжить поглинати компанії закордоном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті