Group DF Фірташа заперечує своє монопольне становище на ринку добрив

Group DF Фірташа заперечує своє монопольне становище на ринку добрив

Компанія планує доводити свою позицію в судовому спорі з Антимонопольним комітетом

Group DF Фірташа заперечує своє монопольне становище на ринку добрив
Дмитро Фірташ
Фото: УНІАН

Group DF Дмитра Фірташа, вважає дуже спірними висновки Антимонопольного комітету (АМКУ) про зловживання монопольним становищем і примусовий поділ об'єднаних Ostchem заводів з виробництва азотних добрив. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«На жаль, свої доводи і свою позицію доведеться тепер доводити в майбутньому судовому спорі з Антимонопольним комітетом, хоча ми не є прихильниками таких методів комунікацій з регуляторними огранами. Рішення про законність в цій справі буде приймати суд», – прокоментував керуючий директор Group DF Борис Краснянський.

Санкцію у вигляді примусового розділу об'єднаних Ostchem заводів Краснянський назвав прикладом, коли держава змінює правила в ході гри.

«Адже ще в 2011 році, коли тим же комітетом видавалося рішення на об'єднання заводів, монополізм був відсутній, а через чотири роки після об'єднання монополізм раптом з'явився», – пояснив він.

Керуючий директор заявив, що в Group DF абсолютно впевнені в своїй правоті по суті цієї суперечки.

«По-перше, заводи Ostchem не є монополістами. По-друге, абсолютно відсутні докази того, що заводи зловживали. Ми і раніше говорили, що комітет використовував сумнівну аргументацію та інформацію», – підкреслив він.

За його словами, Антимонопольний комітет нарахував частку компанії в 35,45% ринку, що всього на 0,45 процентного пункту вище граничного рівня. Однак це значення не враховує «божевільний» обсяг контрабанди азотних добрив в Україні і розраховане виходячи з тоннажу, а не вмісту азоту в продукті, як це прийнято у всьому світі, в тому числі в ЄС з 2003 року, зазначив Краснянський.

Краснянський додав, що ігнорування комітетом маси доказів, в тому числі думки європейських експертів, свідчить про замовний характер рішення. Краснянський також вказав, що відсутній грунт для ведення якихось переговорів про прийняття добровільних обмежень, висунення зустрічних пропозицій або продажу частини активів.

«Якщо ми не займаємо монопольного становища, який сенс говорити про якісь конструктивних пропозиціях? Ці заводи не порушують закону «Про захист конкуренції». Чому повинні бути якісь ініціативи про продаж?» – підкреслив він.

Нагадаємо: АМКУ 5 вересня 2019 року ухвалив рішення примусово поділити групу компаній Ostchem Дмитра Фірташа у частині виробників азотних мінеральних добрив та накласти на «НФ Трейдінг Україна» штраф у розмірі 107 млн грн. 

На початку серпня цього року АМКУ переніс дату винесення остаточного рішення у справі про зловживання монопольним становищем компанією Ostchem Дмитра Фірташа на 3 вересня.

До цього АМКУ збирався розглянути справу щодо зловживання монопольним становищем низки компаній, що входять у Group DF, яка належить Дмитру Фірташу 1 серпня, проте відклав рішення до 8 серпня.

До цього, 12 червня 2019 року АМКУ повідомила, що групі за порушення загрожує не тільки штраф, а й примусовий поділ її хімічних активів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті