Збільшення швидкості руху пасажирських потягів призведе до зменшення руху вантажів – експерт

Збільшення швидкості руху пасажирських потягів призведе до зменшення руху вантажів – експерт

Ініціатива Уряду щодо прискорення пасажирських перевезень може призвести до проблем з доставкою вантажів через УЗ

Збільшення швидкості руху пасажирських потягів призведе до зменшення руху вантажів – експерт
Фото: pixabay

Збільшення швидкості руху пасажирських потягів потребує кардинальної модернізації залізничної інфраструктури і, ймовірно, призведе до автоматичного зменшення швидкості руху вантажних потягів, розповів Mind член експертної ради при Мінфраструктури (МІУ), глава логістичного напряму ГО «Бізнес-Варта» Валерій Ткачов.

Експерт зазначив, що в Україні діє змішане залізничне сполучення – однією мережею транспортуються пасажири і вантажі. При цьому вантажні перевезення щорічно приносять УЗ близько 81% операційного доходу і близько 16 млрд грн прибутку, а пасажирський рух – близько 10% операційного доходу і близько 10–12 млрд грн збитків.

«На сьогодні у нас нормативно зафіксований пріоритет руху пасажирських потягів перед вантажними, а інвестиції в пасажирські перевезення ніколи не окупляться. І в цьому контексті, можливо, МІУ (Міністерство інфраструктури – Mind) необхідно замислитись про поступове зменшення перевезень пасажирів залізницею, переорієнтувавши їх на автомобільний, авіа та річковий транспорт. При цьому залізничну інфраструктуру необхідно максимально завантажити перевезенням вантажів. Адже протягом семи останніх років спостерігається стійка динаміка падіння перевезень вантажів залізницею: за цей період воно склало близько 150 млн тонн, або понад 30%» – каже Ткачов.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів презентував програму дій до 2025 року, яку затвердив парламент. 

Першим пунктом реалізації програми щодо реформи залізничної системи є збільшення швидкості руху потягів залізницею, зменшення часу в дорозі для пасажирів і вантажів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло