Медичні заклади вторинної та третинної ланки почали реєстрацію у системі eHealth

Медичні заклади вторинної та третинної ланки почали реєстрацію у системі eHealth

Наступного року друга і третя ланки будуть фінансуватися відповідно до кількості наданих послуг - консультацій із профільними спеціалістами, діагностичних досліджень тощо

Этот материал также доступен на русском языке
Медичні заклади вторинної та третинної ланки почали реєстрацію у системі eHealth
Фото: pixabay.com

Перші медичні заклади вторинної та третинної ланки почали реєстрацію у системі eHealth. Про це повідомляє прес-служба проєкту «Поліклініка без черг».

Відповідно до наступного кроку медичної реформи, медустанови повинні підключитися до системи eHealth до квітня 2020 року. Це означає, що лікарняні установи спеціалізованої медичної допомоги (МСД) більше не будуть отримувати фінансування за принципом субсидіювання. 

«Наразі заклади первинної допомоги вже перейшли на нову модель, тобто отримують гроші пропорційно кількості підписаних декларацій. Цей перехід відбувся завдяки згуртованній взаємодії Міністерства охорони здоров’я України та учасників асоціації розробників eHealth. Налагоджена між нами комунікація стане в нагоді також при реалізації реформи вторинної ланки», – коментує голова асоціації eHealth Андрій Заяць.

Наступного року друга і третя ланки будуть фінансуватися відповідно до кількості наданих послуг – консультацій із профільними спеціалістами, діагностичних досліджень тощо. Коли зміни почнуть діяти, пацієнти зможуть отримати безоплатну консультацію у профільного фахівця другої і третьої ланки за умови наявності направлення від сімейного лікаря та наявності відповідного функціоналу в медзакладі. У такому випадку за консультацію сплачує Національна служба здоров'я України (НСЗУ). 

«Згідно з проектом бюджету на 2020 рік, зміни набирають чинності з квітня. До початку другого етапу медичної реформи залишилося небагато часу. Перехідний період зазвичай триває у медзакладах від 3 до 5 місяців, залежно від їхньої готовності, а може й більше. Також потрібен час на адаптацію роботи з системою. Проте, ми розробили функціонал, який допомагає розв’язати проблему швидкого підключення закладу до eHealth протягом 1 дня. Вже зараз він проходить тестування на стороні медзакладів», – розповідає керівник відділу впровадження системи «Поліклініка без черг» Богдан Кізюн. 

Система «Поліклініка без черг» функціонує вже у 900 медичних закладах та амбулаторіях, 40% з яких надають вторинну медичну допомогу. Система працює у 18 областях України: Київській, Одеській, Сумській, Волинській, Чернігівській, Черкаській, Миколаївській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Львівській, Вінницькій, Харківській, Запорізькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Рівненській. 

«Поліклініка без черг» для вторинної та третинної ланки забезпечує такі функції: реєстрація медзакладу та його керівника в eHealth, укладення договору з НСЗУ, можливість роботи з електронною медичною карткою, робота з медичними подіями, можливість виписувати електронний рецепт, онлайн-запис пацієнтів та управління пацієнтопотоком, повна статистика щодо завантаження лікарів та тривалості прийому.

Нагадаємо: у жовтні віце-прем’єр міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров та міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька домовились про спільний проект – розвиток системи eHealth.

Раніше повідомлялось, що проєктний офіс передав Міністерству охорони здоров'я України MVP (minimum viable product, мінімальний життєздатний продукт) Національної електронної системи охорони здоров'я eHealth.

Більше про медреформу ви дізнаєтесь у матеріалі Mind «Путівник з перетворень: в якому стані реформа системи охорони здоров’я» та другій частині інтерв'ю голови комітету Верховної Ради з питань здоров'я Михайла Радуцького.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті