Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Нью-йоркська фірма продавала уряду США китайське обладнання, видаючи його за американське

Нью-йоркська фірма продавала уряду США китайське обладнання, видаючи його за американське

Сім співробітників компанії заарештовано

Нью-йоркська фірма продавала уряду США китайське обладнання, видаючи його за американське
фото AP/foxnews.com

Влада США звинуватила нью-йоркську компанію Aventura Technologies в продажу американському уряду китайського обладнання, видаючи його за технологію, вироблену на території Сполучених Штатів, передає foxnews.com.

Aventura Technologies почала продавати китайське обладнання як «виготовлене в США» ще в 2006 році, і отримала більше $88 млн доходу від продажів, повідомив прокурор Річард Донохью на прес-конференції. Прокуратура штату висунула звинувачення семи нинішнім і колишнім співробітникам.

Схема «створила канал, по якому іноземні противники могли потенційно отримати доступ до найбільш вразливих об'єктів і комп'ютерних мереж нашого уряду», використовуючи китайську технологією, яка мала «відомі вразливості в кібербезпеці», сказав Донохью.

Розслідування почалося в 2017 році, але прокурори стверджували, що ця схема триває з 2006 року.

За повідомленнями прокуратури, Aventura отримала понад 1000 партій обладнання для спостереження і безпеки і відправила мільйони доларів в Китай в якості оплати.

Компанія пішла на «екстраординарні заходи», щоб приховати шахрайство, видаливши ідентифікатори в програмному коді, змінивши маркування на друкованих платах і навіть імпортувавши предмети з підробленими написами «зроблено в США», – сказав прокурор.

Інтерес до компанії виник в 2017 році після того, як військовослужбовці ВПС США вперше помітили в своєму програмному забезпеченні зображення, пов'язане з китайською службою безпеки. Перевірка показала, що обладнання і ПЗ були виготовлені в Китаї.

Співробітникам Aventura інкримінується шахрайство, відмивання грошей і незаконне ввезення обладнання.

Як повідомляла WP, китайський технологічний гігант Huawei щонайменше 8 років таємно співпрацював з владою Північної Кореї.

Нагадаємо, працівники Google звинуватили своє керівництво в шпигуванні за ними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті