Європа сумнівається щодо допомоги Україні, якщо вона не переслідує Коломойського
Ці невдачі є визначальними для самого ЄС, вважають в Євросоюзі

В Євросоюзі доводиться чути сумніви у потребі фінансової допомоги України через брак зусиль Києва щодо розслідування виведення коштів з Приватбанку.Про це заявив на Форумі асоціацій у Києві директор зовнішньополітичної служби ЄС, відповідальний за Східне партнерство, Люк Девінь, повідомляє Європейська правда.
Варто зауважити, що дипломат жодного разу не вжив прізвище «Коломойський», але його претензії стосувалися виведення коштів за часів, коли Приватбанком володів олігарх Ігор Коломойський.
Девінь підкреслив, що є одна сфера, де державам Східного партнерства, включаючи Україну, бракує успіху – це верховенство права, при цьому вина за це лежить саме на державах-партнерах, а не на ЄС.
«Не ми маємо переслідувати тих, хто здійснює банківське шахрайство. Де ті, хто вкрав $5,5 млрд з Приватбанку? Чи вони в тюрмі, чи ведеться їх переслідування? Ні», – наголосив Девінь.
«Ці невдачі є визначальними для самого ЄС, але також через це страждають ваші люди», – додав дипломат.
За його словами, відсутність належного розслідування та покарання винних у виведенні коштів з Приватбанку підриває єдність у ЄС щодо допомоги Україні.
«Якщо ми програємо у питанні верховенства права, то ми підіграємо тим, хто каже: нащо ми маємо допомагати Україні, якщо вони не переслідують тих, хто вкрав гроші у власній державі? І це справедливе запитання», – підкреслив він.
Нагадаємо: днями суд дозволив Коломойському не платити ПриватБанку 7,5 млрд грн боргу.
Як повідомлялось, 23 жовтня Апеляційний суд Лондону зобов'язав екс-власників ПриватБанку Ігоря Коломойського і Генадія Боголюбова виплатити виплатити Банку 10,9 млн фунтів стерлінгів до 12 листопада 2019 року.
15 жовтня Апеляційний суд Лондону та Уельсу задовольнив апеляційну скаргу ПриватБанку до колишніх власників банку – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
Як писав Mind, 22 липня Апеляційний суд Англії та Уельсу почав розгляд апеляційної скарги ПриватБанку на рішення першої інстанції про невідповідність юрисдикції позову Банку до екс-власників. Слухання тривали п'ять днів.
Також, між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.
Пізніше, ПриватБанк підвищив суму позовних вимог до Коломойського та Боголюбова до $3 млрд.
21 грудня минулого року, Суд Лондона відхилив апеляцію Коломойського і залишив в силі наказ про всесвітній арешт активів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].