Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Рада ухвалила бюджет-2020 у другому читанні та в цілому

Рада ухвалила бюджет-2020 у другому читанні та в цілому

Міністр Маркарова переконана у майбутньому перевиконанні прогнозів бюджету завдяки нещодавнім рішенням Ради

Рада ухвалила бюджет-2020 у другому читанні та в цілому
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив в цілому закон України «Про державний бюджет України на 2020 рік) (№2000).  За таке рішення проголосували 280 народних депутатів,  проти – 55, утримались-37 Не голосували-27, передає кореспондент Mind.

«Ми запропонували зміни до бюджету, які враховують… перегляд макропрогнозу і це дуже важливо… Порівняно із травнем-місяцем 2019 року, коли не тільки уряд, а і всі практично міжнародні організації, які  роблять свої макропрогнози не вірили не те що у 3%-е зростання, а навіть у те що 35-е зростання саме по собі може бути переглянуто.   Зараз макропрогноз переглянутий і ми бачимо, що економічне зростання не просто прискорюється, а це вже позиція не тільки уряду, а й позиція тих, хто дійсно спостерігає за економічним зростанням у багатьох країнах. Це враховано вже в бюджеті», – сказала, доповідаючи з парламентської трибуни законопроект міністр фінансів Оксана Маркарова.

За словами міністра, також було переглянуто суми видатків на ті пріоритети, які було  визначено парламентом і підтримано президентом – освіта, медицина, соціальні програми. Все збільшення в цьому бюджеті більше ніж на 10 млрд грн як раз максимально відправлено на ці сфери.

Вона уточнила, що видатки з бюджету на опорні школи складуть близько 3,5 млрд грн, на зарплату вчителям 3,75 млрд грн, а також 3,2 млрд грн додатково передбачено на ліки.

Також додатково в бюджеті передбачено додатково близько 400 млн грн на лікування за кордоном. «Ми підтримуємо розвиток нашої трансплантології та лікування тут, але поки ми не можемо повністю забезпечити всіх наших людей», – сказала Маркарова.

Крім того міністр зазначила, що згідно з проектом бюджету «вже з 1 січня максимально буде пришвидшено будівництво доріг. … Це ті дороги, які підуть до опорних шкіл, до лікарень «швидкої допомоги, на яких теж в цьому  бюджеті є додаткові кошти».

Водночас вона зазначила,  що всі побажання і очікування громадян в цьому бюджеті не передбачене, адже «для того, щоб передбачити у цьому бюджеті результат від економічного зростання ті десятки законів, які ви ухвалили, треба було ухвалювати набагато раніше.

«Але ті закони, які ви ухвалили  – і закон про спільний режим транзиту, і економічні оператори, і концесія і приватизація, і ще дуже-дуже багато законів, які ви ухвалили… вони дадуть нам можливість цей бюджет перевиконати – ми в цьому впевнені», – зазначила міністр.

Нагадаємо, 18 жовтня парламент затвердив у першому читанні законопроєкт про держбюджет-2020. 

Раніше, як писав Mind,  Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України (2144). За таке рішення проголосували 282 народних депутатів, проти – 61, утримались – 39, не голосував – 21 парламентар.

Також Mind писав, що проєкт бюджету-2020 має зменшити кількість боргів. Загальний безпековий бюджет має скласти 93 млрд грн, а на обслуговування потреб інфраструктури буде передбачено 73,7 млрд грн.

Mind також писав, що уряд пропонує ВР збільшити видатки бюджету-2020 на 15 млрд грн. У першу чергу йдеться про збільшення фінансування сфер освіти, медицини та соціальної допомоги громадянам.

Крім того повідомлялося, що у бюджеті в бюджеті-2020 пропонується передбачити три інструменти підтримки соціальних програм. На ДФРР  – близько 7,4 млрд грн, а на соцекономрозвиток – близько 2 млрд гр

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті