Alibaba розраховує залучити під час SPO не менше $12 млрд

Alibaba розраховує залучити під час SPO не менше $12 млрд

Компанія запропонує роздрібним інвесторам 12,5 млн акцій, решту 500 млн паперів – глобальним інституційним інвесторам

Alibaba розраховує залучити під час SPO не менше $12 млрд
фото www.flickr.com/photos/184751554@N02/48832250607

В рамках SPO (secondary public offering) в Гонконзі Alibaba Group Holding Ltd. запропонує роздрібним інвесторам 12,5 млн акцій за ціною не більше 188 гонконгського долара ($24) за штуку. Про це йдеться в прес-релізі компанії, передає «Інтерфакс».

Решта 487,5 млн акцій (97,5%) з 500 млн паперів, які компанія планує розмістити, будуть доступні глобальним інституційним інвесторам. Ціна продажу цієї порції акцій буде визначена 20 листопада. У Alibaba допускають, що ціна розміщення акцій для інституціональних інвесторів може бути вищою, ніж для роздрібних.

Всього компанія розраховує залучити не менше $12 млрд.

Акції Alibaba будуть розміщені на основному майданчику Гонконгської фондової біржі з цифровим кодом 9988.

Якщо попит на акції серед роздрібних інвесторів істотно перевищить очікування, Alibaba може розмістити додатково максимум 50 млн акцій. Для інституційних інвесторів опціон дорозміщення може скласти до 75 млн акцій.

Alibaba повідомила, що планує направити гроші, отримані в результаті розміщення, на рішення, які дозволять збільшити число клієнтів, а також активніше інвестувати в цифрову трансформацію та інновації.

«Гонконг – один з найбільш важливих фінансових центрів світу, і ми вдячні за можливість брати участь в його майбутньому», – заявив головний виконавчий директор і голова ради директорів Alibaba Деніел Чжан.

У 2014 році Alibaba залучила $25 млрд за рахунок первинного розміщення акцій в Нью-Йорку, що стало найбільшим IPO в світовій історії.

Alibaba володіє найбільшими в Китаї платформами електронної комерції, включаючи найпопулярнішу з них – Taobao. На Alibaba припадає 80% обороту електронної торгівлі в країні.

Нагадаємо: раніше ЗМІ повідомляли, що китайський інтернет-гігант Alibaba Group Holding Ltd готує розміщення акцій на Гонконгській біржі на суму $10-15 млрд. Компанія працювала над цим лістингом в серпні,але угоду було призупинено через антиурядові протести, що призвело до фінансової та політичної невизначеності.

Як повідомлялось, Alibaba встановила новий рекорд в цьогорічний «День холостяка», заробивши $38 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію