Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
МВС оголосило в розшук колишнього власника VAB Банку Бахматюка

МВС оголосило в розшук колишнього власника VAB Банку Бахматюка

Заборгованість Бахматюка перед державою складає 29,3 млрд грн

Цей матеріал також доступний російською
МВС оголосило в розшук колишнього власника VAB Банку Бахматюка
Олег Бахматюк
Фото: УНІАН

Бізнесмен і колишній власник VAB Банку Олег Бахматюк оголошений в розшук. Про це свідчать дані на сайті Міністерства внутрішніх справ України.

Раніше НАБУ і САП заочно повідомили про підозру кінцевому бенефіціарному власнику Бахматюку і екс-голові правління VAB Банку Денису Мальцеву. Вони знаходяться за кордоном, місце знаходження не встановлено.

Нагадаємо заборгованість Олега Бахматюка перед державою становить 29,3 млрд грн.

Як повідомлялося, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП 11 листопада за підозрою в заволодінні коштами виданого в 2014 році стабілізаційного кредиту VAB Банку в сумі 1,2 млрд грн затримали 7 осіб, серед яких колишні і нинішні співробітники Національного банку України, VAB Банку і компаній, пов'язаних з екс-власником банку.

Як зазначалося, НБУ 20 березня 2015 вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати VAB Банку.

Раніше Mind писав, що НАБУ розкрило схеми виведення коштів з VAB Банку Бахматюка. За тиждень до визнання неплатоспроможним банк вивів як мінімум $ 90 млн.

На початок жовтня 2014 з розміром активів займав шістнадцятого місце (24 млрд грн) серед всіх банків країни.

Бахматюк став співвласником VAB Банку в 2011 році, заявивши про намір сконцентрувати більше 50% акцій. До цього банк контролювався Сергієм Максимовим (49%) спільно з нідерландською TBIF Financial Services. До середини листопада 2011 року частка нідерландської TBIF Financial Services в VAB Банку зменшилася до 8%, а Максимова – до 10%.

Бахматюк неодноразово звертався до Фонду гарантування вкладів фізосіб і НБУ з пропозицією реструктуризувати борги, але Нацбанк відхилив його пропозиції і вимагає негайно стягнути заборгованість за кредитами рефінансування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті