«Нафтогаз» пропонує «Газпрому» скаржитись на «дуже-дуже високі» тарифи прямо в НКРЕКП
Тарифи на транзит російського газу з 2020 року формуються за європейською методологією та не перевищують тарифи альтернативних ГТС – Вітренко

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко запропонував російському «Газпрому» щодо зниження тарифу на транзит газу Україною звертатися безпосередньо в Нацкомісію регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) та пояснив, що Україна керується європейською методологією розрахунку NC TAR.
Про це очільник «Нафтогазу» написав у Facebook.
Вітренко зазначив, що Україна впроваджує методологію розрахунку згідно з європейським тарифним кодексом (NC TAR): тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи та корегується у сторону зменшення, якщо такі витрати перевищують витрати ефективного та структурно схожого оператора.
«Розрахунки транзитного тарифу, які були показані Газпрому і які зараз коментує російська сторона, лише покривають скореговані витрати оператора ГТС України, і тому цей тариф аж ніяк не може вважатися завищеним… Це якщо економічні аргументи комусь дійсно важливі» – наголосив директор «Нафтогазу».
Вітренко також запропонував російській стороні звернутися до напряму до НКРЕКП з обґрунтуванням необхідності зниження тарифу, якщо український тариф є вищим за тарифи альтернативних газопроводів, або якщо тариф робить експорт газу невигідним для «Газпрому».
Нагадаємо, раніше голова правління «Газпрому» Олексій Міллер назвав запропоновані Україною тарифи на транспортування газу в Європу з 2020 року «дуже-дуже високими».
Тим часом 4 грудня Кабінет Міністрів оголосив про намір провести аудит «Нафтогазу», а міністр енергетики та охорони довкілля Олексій Оржель заявив, що невдовзі буде змінено керівництво й наглядові ради всіх стратегічних компаній, в тому числі й «Нафтогазу».
Як повідомляв Mind, в листопаді Апеляційний суд зобов’язав «Газпром» виплатити 1,02 млн євро судових витрат, а також ще 1,65 млн грн «Нафтогазу». Торік «Нафтогаз» вже стягнув із «Газпрому» $18 млн грошовими коштами. Також відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу $2,1 млрд стягнуто з «Газпрому» у вигляді газу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].