Захворіло у світі
19,474,377
Померло у світі
723,348
Вилікувалось у світі
11,801,476
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
«Нафтогаз» пропонує «Газпрому» скаржитись на «дуже-дуже високі» тарифи прямо в НКРЕКП

«Нафтогаз» пропонує «Газпрому» скаржитись на «дуже-дуже високі» тарифи прямо в НКРЕКП

Тарифи на транзит російського газу з 2020 року формуються за європейською методологією та не перевищують тарифи альтернативних ГТС – Вітренко

«Нафтогаз» пропонує «Газпрому» скаржитись на «дуже-дуже високі» тарифи прямо в НКРЕКП
Юрій Вітренко
Уніан

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко запропонував російському «Газпрому» щодо зниження тарифу на транзит газу Україною звертатися безпосередньо в Нацкомісію регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) та пояснив, що Україна керується європейською методологією розрахунку NC TAR.

Про це очільник «Нафтогазу» написав у Facebook

Вітренко зазначив, що Україна впроваджує методологію розрахунку згідно з європейським тарифним кодексом (NC TAR): тариф має відповідати актуальним витратам оператора газотранспортної системи та корегується у сторону зменшення, якщо такі витрати перевищують витрати ефективного та структурно схожого оператора.

«Розрахунки транзитного тарифу, які були показані Газпрому і які зараз коментує російська сторона, лише покривають скореговані витрати оператора ГТС України, і тому цей тариф аж ніяк не може вважатися завищеним… Це якщо економічні аргументи комусь дійсно важливі» – наголосив директор «Нафтогазу».

Вітренко також запропонував російській стороні звернутися до напряму до НКРЕКП з обґрунтуванням необхідності зниження тарифу, якщо український тариф є вищим за тарифи альтернативних газопроводів, або якщо тариф робить експорт газу невигідним для «Газпрому».

Нагадаємо, раніше голова правління «Газпрому» Олексій Міллер назвав запропоновані Україною тарифи на транспортування газу в Європу з 2020 року «дуже-дуже високими».

Тим часом 4 грудня Кабінет Міністрів оголосив про намір провести аудит «Нафтогазу», а міністр енергетики та охорони довкілля Олексій Оржель заявив, що невдовзі буде змінено керівництво й наглядові ради всіх стратегічних компаній, в тому числі й «Нафтогазу».

Як повідомляв Mind, в листопаді Апеляційний суд зобов’язав «Газпром» виплатити 1,02 млн євро судових витрат, а також ще 1,65 млн грн «Нафтогазу». Торік «Нафтогаз» вже стягнув із «Газпрому» $18 млн грошовими коштами. Також відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу $2,1 млрд стягнуто з «Газпрому» у вигляді газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті