Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Кабінет міністрів затвердив Меморандум про взаєморозуміння з тютюновими компаніями

Кабінет міністрів затвердив Меморандум про взаєморозуміння з тютюновими компаніями

Близько двох місяців тому Рада прийняла правку, після якої, тютюнова галузь в Україні різко скоротила виробництво

Кабінет міністрів затвердив Меморандум про взаєморозуміння з тютюновими компаніями
Фото: пресслужба Кабміну

Уряд під час засідання Кабінету міністрів затвердив Меморандум про взаєморозуміння про прозоре та передбачуване регулювання для розвитку тютюнової промисловості між Кабміном і суб'єктами господарювання тютюнової промисловості. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

«Нагадаю, що близько двох місяців тому Рада прийняла правку, після якої, тютюнова галузь в Україні різко скоротила виробництво, бюджет недоотримав мільярдні надходження. Я своїм проектом постанови зупинив підписання цього закону спікером, і тому цей закон так і не вступив в силу. Але все одно бюджет втратив сотні мільйонів гривень, а в Україні погіршився інвестклімат», – написав Гончаренко.

Як раніше писав Mind, 18 жовтня 2019 року «Бритіш Американ Тобакко» зупинила виробництво на заводі «В.А.Т.-Прилуки». На думку компанії, поправки до законопроєкту №1049 змушують виробників підвищувати ціни на продукцію, що може привести до зменшення обсягів реалізації. 

Пізніше 21 жовтня під час пресс-конференції  прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що уряд сподівається вирішити питання щодо закриття «В.А.Т – Прилуки» на Чернігівщині, та пообіцяв не ставати на бік лобістів у цьому питанні.

«British American Tobacco Україна» після зустрічі 23 жовтня з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком висловила сподівання на скасування поправки до закону №1049 щодо регулювання цін на сигарети. Крім цього, вона розраховує на відновлення виробництва на заводі «В.А.Т .-Прилуки». 

Наприкінці жовтня цього року прем'єр-міністр Олексій Гончарук під час брифінгу в Маріуполі заявив, що уряд і тютюнові компанії знайшли компроміс щодо поправок до закону №1049 про регулювання цін на цигарки.

Нагадаємо: Антимонопольний комітет оштрафував «В.А.Т.-Прилуки» на 450 млн грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Також було оштрафовано «Філіп Морріс Сейлз Енд Дистриб'юшн», «Джей Ті Інтернешнл Україна», «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» та дистриб’ютора «Тедіс Україна».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті