Дешеві кредити для повернення дорогих боргів дозволяють зекономити по 2 млн грн на день - Гончарук

Дешеві кредити для повернення дорогих боргів дозволяють зекономити по 2 млн грн на день - Гончарук

Найбільша стаття видатків держбюджету, яка до 2022 року становитиме 484 млрд грн на рік – борги із відсотками

Дешеві кредити для повернення дорогих боргів дозволяють зекономити по 2 млн грн на день - Гончарук
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук
Фото: УНІАН

Уряд розмістив євробонди за найдешевшими в історії України відсотковими ставками щоб замістити дорогі борги, адже на сьогодні найбільша стаття видатків держбюджету, яка в середньому до 2022 року становитиме 484 млрд грн на рік – це борги із «шаленими відсотками». Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі.

«У спадок нашому Уряду дісталася купа боргів за шаленими відсотками. На сьогодні це – найбільша стаття видатків держбюджету, яка в середньому до 2022 року становитиме 484 млрд грн на рік», – зокрема написав Гончарук. 

Саме тому, за його словами, уряд розмістив євробонди за найдешевшими в історії України відсотковими ставками. «Простими словами, ми заміщуємо борги – віддаємо дорогі, а беремо значно дешевші. Що є вигідним для нашої держави», – пояснив прем’єр.

Торік відсоткові ставки на зовнішні запозичення України становили приблизно 6,75% на рік. Сьогодні уряд запозичує 1,25 млрд євро під 4,375% річних. Фактично завдяки цьому ефективному рішенню економія для державного бюджету 2 млн грн на день. А ці гроші буде спрямовано на програми соціально-економічного розвитку.

«Це яскраво демонструє довіру інвесторів до державної політики, яку впроваджує уряд під егідою президента Володимира Зеленського. Довіра до держави – основа інвестиційного потенціалу країни. А інвестиції – це робочі місця для українців. Чим більша довіра, тим нижча відсоткова ставка. Україна на правильному шляху!» – резюмував Гончарук.

Раніше повідомлялося, що Україна залучила 1,25 млрд євро за рекордно низькою ставкою. На нові єврооблігації будуть нараховуватися відсотки за ставкою 4,375% річних.

Mind писав, що за словами Гончарука, Україна може отримати трирічну програму співпраці з МВФ найближчим часом. Драйверами економічних змін в Україні мають стати земельна реформа, приватизація та державно-приватне партнерство.

Крім того нагадаємо, що Україна оголосила про випуск 10-річних єврооблігацій в євро. Цей випуск став другим за останні 15 років суверенним випуском українських єврооблігацій в євро.

Також повідомлялося, що Мінфін залучив BNP Paribas, J.P. Morgan and Raiffeisen Bank International як спільних лід-менеджерів для організації глобального конференц-дзвінка з інвесторами 22 січня 2019 року.

За даними джерел агентства УНІАН, Міністерство фінансів розпочало підготовку випуску євробондів в євро терміном обігу 10 років і орієнтиром дохідності близько 5% річних. За оцінками експертів, обсяг майбутнього випуску може скласти близько 1 мільярда евро.

Нагадаємо: Україна в червні 2019 року розмістила на зовнішньому ринку запозичень випуск 7-річних єврооблігацій на 1 млрд євро під 6,75% річних. Це був перший за останні 15 років суверенний випуск українських єврооблігацій в євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло