Будівництво «Північного потоку-2» затримається щонайменше на 2 роки – Гербст

Будівництво «Північного потоку-2» затримається щонайменше на 2 роки – Гербст

На Давоському форумі обговорили роль нового українського контракту по транзиту газу для Європи

Будівництво «Північного потоку-2» затримається щонайменше на 2 роки – Гербст
фото УНІАН

Сьогодні в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі відбулась панельна дискусія «Україна як ключовий елемент створення європейського інтегрованого газового ринку». У дискусії взяли участь: голова Секретаріату Енергетичного співтовариства Янез Копач, директор Євразійського центру при Атлантичній раді США Джон Гербст та голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».

Головним рушієм українських реформ в енергетиці насправді став російський «Газпром», чия жорстка політика змусила Україну шукати нові рішення, зазначив Янез Копач.

В свою чергу, Андрій Коболєв зауважив, що новий контракт з «Газпромом» виправив деякі диспропорції і дозволив усунути вузькі місця з сусідніми європейськими країнами. Тепер Україна, Угорщина, Польща та Словаччина зможуть безперешкодно обмінюватись газовими потоками через нашу територію.

«У минулому році ми зробили все можливе, щоб підготуватись до кризи. Зрештою, ми знайшли прийнятний компроміс і підписали угоду. Новий транзитний контракт став дуже важливим для Європи», – сказав Андрій Коболєв.

В свою чергу Джон Гербст відмітив, що «Північний потік-2» залишає Росії можливість, як і раніше, шантажувати східноєвропейські країни. Втім, завдяки спільним зусиллям будівництво «Північного потоку-2», на його думку, затримається на два роки чи навіть більше.

Гербст вважає, що у довгостроковій перспективі є велика вірогідність того, що скраплений газ LNG прийде на ринок України.

«LNG – фактор зниження, а не збільшення цін. Те, що він конкурує з трубопровідним газом, добре для європейських споживачів», –зазначив Коболєв.

Коболєв також згадав про втручання в роботу компанії з боку попереднього уряду. Але новий уряд планує запровадити для державних компаній статути, які відповідають стандартам ОЕСР і унеможливлять такий вплив, сказав він.

«Газовий сектор України, включно з транспортуванням, – це надзвичайна історія успіху. Саме тут у 2014 році зійшлися дві найбільші українські кризи – кремлівська агресія та корупція. Надзвичайний успіх «Нафтогазу», Андрія Коболєва та його команди полягає в тому, що вони перетворили компанію, чиї активи розтягували, і яка фактично була епіцентром корупції в Україні, на донора українського бюджету та усунули залежність України від Кремля», – сказав колишній посол США в Україні Джон Гербст.

«Тепер найбільша можливість для України – завершення нинішніх надзвичайних реформ у газовому секторі. Ми переконалися в цьому на прикладі реформи ціноутворення, тепер ми спостерігаємо це з анбандлінгом. Найбільші ризики, як і раніше, пов'язані зі спробами Кремля політизувати постачання газу», – підкреслив він.

Нагадаємо, термін перебування Коболєва на посаді голови «Нафтогазу» закінчується у березні 2020 року.

Нещодавно «Нафтогаз» оновив склад правління компанії: до нього входять п'ятеро осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію