Захворіло у світі
12,745,734
Померло у світі
565,782
Вилікувалось у світі
7,026,011
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Гончарук: Кабмін підсилив заходи безпеки перед загрозою коронавірусу

Гончарук: Кабмін підсилив заходи безпеки перед загрозою коронавірусу

На першому рейсі з Китаю, який перевірили українські фахівці, зі 150 пасажирів жодного випадку захворювання не виявлено

Гончарук: Кабмін підсилив заходи безпеки перед загрозою коронавірусу
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук
Фото: УНІАН

Уряд підсилює заходи безпеки для захисту українців від потенційної загрози коронавірусу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прем’єр-міністр країни Олексій Гончарук.

«Наразі ситуація з розповсюдженням коронавірусу в світі є такою, що потребує особливої уваги. Тому ми посилили контроль на пунктах в’їзду в Україну для вчасного виявлення можливих випадків захворювання.

На сьогоднішний день в Україні не зареєстровано жодного випадку на захворювання корона вірусом», – написав Гончарук.

Він пояснив, що температурний скрінінг  для всіх пасажирів, які приїхали в Україну, і тих, хто подорожує, введений тільки на прямі рейси з Китаю, бо «такі ж перевірки працюють в інших аеропортах світу».

«Якщо людина приїжджає в Київ транзитом, наприклад, через Мілан, то температурний скрінінг ця людина пройде в Мілані. Сьогодні наші фахівці вже зустріли перший рейс з Китаю, на ньому було 150 людей. Жодної людини з них, у якою були ознаки захворювання не виявили, всі – допущені на територію України», – повідомив прем’єр.

Усі тварини, що ввозяться в Україну, також проходять обов’язковий спеціальний огляд ветеринарними службами.

Гончарук зазначив, що за його дорученням створено оперативний штаб при МОЗ України, куди увійшли представники Державної прикордонної служби, МВС України, Держпродспоживслужби та Державної митної служби України.

«Є чіткий план заходів між цими органами, що робити у разі зафіксованого випадку захворювання в країні. МОЗ разом з усіма іншими медичними закладами повністю готові виявити вірус на ранніх стадіях та надати всю потрібну медичну допомогу людям», – повідомив прем’єр.

Також очільник уряду закликав громадян користуватися інформацією лише з достовірних офіційних джерел  – сайту МОЗ, або інших представників оперативного штабу, Урядового порталу або офіційних ресурсів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Як раніше повідомлялося, оперативна група при апараті Ради національної безпеки і оборони (РНБО) здійснює цілодобовий моніторинг та аналіз ситуації щодо розповсюдження нового коронавірусу.

Нагадаємо, що МОЗ України посилює протиепідемічні заходи для недопущення коронавірусу. В аеропорту «Бориспіль» буде запроваджений температурний скринінг пасажирів на прямих авіарейсах з Китаю.

Mind писав, що станом на 26 січня зафіксовано близько 2000 осіб, що заразилися новим коронавірусом, більшість у Китаї. Від нього вже померло 56 осіб. Сполучені Штати заявили, що евакуюють своїх громадян з міста Ухань, яке стало центром спалаху.

Також повідомлялося, що в Україні було три випадки підозри на пневмонію, викликану небезпечним коронавірусом. Також у Києві визначено лікарню, куди відправлятимуть хворих.

Крім того нагадаємо, що президент Володимир Зеленський заслухав звіт керівництва Міністерства охорони здоров'я  щодо ситуації з коронавірусом, який розповсюджується з Китаю, та заходів, яких МОЗ вживає у зв’язку з цим в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті