Захворіло у світі
1,275,856
Померло у світі
69,514
Вилікувалось у світі
262,999
Захворіло в Україні
1319
Померло в Україні
38
Вилікувалось в Україні
28
«Імперіал Тобакко» оскаржуватиме штраф АМКУ на 460 млн грн

«Імперіал Тобакко» оскаржуватиме штраф АМКУ на 460 млн грн

Керівництво компанії вважає його абсолютно необґрунтованим та надуманим

«Імперіал Тобакко» оскаржуватиме штраф АМКУ на 460 млн грн
Растислав Чернак
фото /imperial-tobacco.com.ua/

Директор «Імперіал Тобакко» в Україні Растислав Чернак заявив, що штраф у 460 млн грн, накладений на компанію, є безпідставним та повідомив, що компанія його оскаржуватиме у судовому порядку. Про це він розповів в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«Позиція «Імперіал Тобакко» щодо рішення АМКУ є однозначною і рішучою: всі звинувачення на адресу компанії є надуманими, необґрунтованими. Жодних порушень з боку «Імперіал Тобакко» не відбувалося. Як міжнародна компанія з суворими внутрішніми правилами, ми сумлінно дотримуємося чинного законодавства», – наголосив Чернак.

Він пояснив, що АМКУ в 2010-2011 роках видав численні дозволи на концентрації компанії «Мегаполіс Україна» (перейменованої згодом в «Тедіс Україна»), внаслідок яких «Мегаполіс» консолідував ринок дистрибуції сигарет. В той самий час, за його словами, компанія отримувала від своїх численних дистриб’юторів  сигарет листи з інформацією, що вони припинили свою діяльність і продали свій бізнес «Тедісу». Чернак підкреслив, що в цей час «Імперіал Тобако» не ініціювала припинення договірних відносин із жодним дистриб’ютором.

«Компанія не могла вплинути на цю ситуацію, нашої думки стосовно можливих наслідків монополізації ринку дистрибуції в результаті тих подій і концентрацій ні АМКУ, ні будь-які інші органи влади не запитували, і таку кардинальну  зміну структури ринку дистрибуції тютюнових виробів ми мали прийняти як даність – оскільки формально, з точки зору закону, вся перебудова ринку була підтверджена дозволами АМКУ», – додав він.

Чернак заявив, що АМКУ «фактично намагається перекласти відповідальність за всі ці події на нас як виробників, мовляв це не АМКУ своїми дозволами спричинив подальшу концентрацію ринку з боку «Тедіс» – а це виробники нібито змовились». Він додав, що звинувачення АМКУ не підтверджені жодними доказами чи хоча б аргументованим економічним аналізом.

Нагадаємо, АМКУ в грудні 2016 року наклав штраф у розмірі 431 млн грн на ТОВ «Тедіс Україна» через монополізацію ринку дистрибуції сигарет.

У лютому 2018 року апеляційний господарський суд Києва відмовив дистриб'ютору тютюнової продукції компанії «Тедіс Україна» в задоволенні позовів до Антимонопольного комітету України  про скасування штрафу в розмірі 431 млн грн.

Як повідомлялось, на початку жовтня 2019 суд заборонив АМКУ штрафувати основних виробників тютюну, хоч самі виробники й не подавали позову.

Також стало відомо, що АМКУ все таки оштрафував низку виробників тютюну та «Тедіс Україна» на 6,5 млрд грн.

Більш того, АМКУ пригрозив розділити «Тедіс Україна» на декілька суб’єктів господарювання, з огляду на те, що накладення штрафів не діють на монополіста ринку сигарет та тютюнових виробів.

Наприкінці 2019 року «Тедіс Україна» відсудила право концентрації, яке хотів скасувати Антимонопольний комітет (АМКУ). 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію