Саудівська Аравія купила на $1 млрд акцій в провідних європейських нафтокомпаніях

Саудівська Аравія купила на $1 млрд акцій в провідних європейських нафтокомпаніях

Суверенний фонд країни купив пакети акцій в Equinor, Royal Dutch Shell, Total та Eni

Саудівська Аравія купила на $1 млрд акцій в провідних європейських нафтокомпаніях
фото www.flickr.com/photos/happyshooter/49345430998/

Суверенний фонд Саудівської Аравії , Фонд державних інвестицій (PIF) скупив акцій провідних європейських нафтових компаній, серед яких Equinor, Royal Dutch Shell, Total SA та Eni SpA, на загальну суму у приблизно $1 млрд. Про це повідомляє Reuters із посиланням на WSJ.

Виданню вдалось дізнатись, що фонд почав скуповувати їхні акції на тлі різкого стрибка цін на нафту минулого тижня. Придбання пакетів акцій відбулось під час спаду світової нафтогазової галузі, коли попит на енергоносії різко обвалився через спалах коронавірусу.

Представник Саудівської Аравії, на якого посилається видання, заявив, що подібні угоди можуть мати місце і в майбутньому.

«PIF  знову активізується на ринку… я не здивуюсь, що ми знову побачимо подібні угоди», – сказав він.

PIF  є інструментом наслідного принца Саудівської Аравії Муххамеда бен Салмана для симулювання інвестицій всередині країні та за кордоном, оскільки він прагне диверсифікувати нафтодобувну економіку.

Фонд керує активами на суму понад $300 млрд та має долі в Uber та стартапі з випуску електрокарів Lucid Motors.

Нагадаємо: 31 березня закінчилась глобальна угода щодо обмеження нафтовидобутку, лідерами угоди були РФ і Саудівська Аравія. В рамках угоди, світове виробництво було обмежено на 1,7 мільйона барелів на добу, не рахуючи добровільного скорочення Саудівською Аравією в 400.000 барелів на добу.

Саудівська Аравія одразу після припинення дії угоди ОПЕК+ наростила добування нафти до історичного рекордного максимуму.

Президент РФ Владімір Путін запропонував країнам-учасницям ОПЕК + скоротити загальні обсяги добування нафти на 10 млн барелів на добу від рівня першого кварталу 2020 року.Також він завив, що в обвалі цін на нафту винна Саудівська Аравія.

Пізніше ЗМІ вдалось дізнатись, що причиною труднощів в переговорах щодо обмеження видобутку нафти між країнами ОПЕК і Росією став жорсткий нафтовий ультиматум, який Саудівська Аравія поставила Москві.

Перша зустріч ОПЕК+ після зриву угоди запланована на 9 квітня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло