Рада збільшила штрафи за підпал трави до 6000 грн і спричинення лісових пожеж до 150 000 грн
За самовільне випалювання рослинності і знищення лісопосадок відповідальність зросла в рази

Депутати Верховної Ради України проголосували за збільшення штрафів за підпал трави й спричинення лісових пожеж. Рішення підтримали 328 народних депутатів.
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков невідкладно підписав законопроєкт. Далі його направлять на підпис президенту.
Згідно з порівняльною таблицею, опублікованою на сайті парламенту, забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового виробництва внаслідок порушення правил, каратимется, зокрема, штрафом від 30 600 до 61 200 гривень (раніше штраф був від 1700 до 3400).
За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом одним із видів покарання буде штраф від 91 800 до 153 000 гривень.
Загалом законопроект передбачає:
внесення змін до статті 241 (Забруднення повітря) Кримінального кодексу України в частині України в частині встановлення санкцій у вигляді штрафів від 30600 грн до 61200 грн або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого;
внесення змін до статті 245 (Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України в частині встановлення санкцій у вигляді штрафів від 91800 грн до 153000 грн або обмеження волі на строк від двох до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк;
внесення змін до статті 77 (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині встановлення санкцій у вигляді штрафів:
на громадян від 1530 грн до 4590 грн;
на посадових осіб від 4590 грн до 15 390 грн;
знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем передбачає суму штрафів:
на громадян від 4590 грн до 15 300 грн;
на посадових осіб від 10 710 грн до 30 600 грн;
внесення змін до статті 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає збільшення суму штрафів:
за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю і т.д. на узбіччі автомобільних доріг і залізниць, у парках, тощо у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища тягнуть за собою накладення штрафу:
на громадян від 3060 грн до 6120 грн
на посадових осіб – від 15 300 грн до 21 420 грн
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу
на громадян від 6120 грн до 12 240 грн
на посадових осіб від 21 420 грн до 30 600 грн.
***
За даними ДСНС, від початку року пожежі знищили в Україні майже 18 тисяч гектарів екосистем, пожежники закликають не палити суху траву. З 4 квітня в Чорнобильській зоні відчуження не можуть загасити пожежу, яка виникла, за даними поліції в результаті умисного підпалу трави «заради забави» місцевим жителем.
Нагадаємо, раніше глава Держекоінспекції Єгор Фірсов наголосив, що український парламент має проголосувати за підвищення штрафів за підпал трави, оскільки вони складали всього 175 грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].