МЗС України та Норвегії висловили готовність посилити взаємодію в рамках ООН для відновлення територіальної цілісності України
Джапарова прийняла копії вірчих грамот від новопризначеного посла Королівства Норвегії

Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова і посол Норвегії в Україні Ерік Сведала висловили готовність сторін посилити взаємодію в рамках ООН з метою відновлення територіальної цілісності України з урахуванням обрання Норвегії до складу Ради безпеки ООН на період 2021-2022 років. Про це повідомляє МЗС України.
17 серпня Джапарова прийняла копії вірчих грамот від новопризначеного посла Королівства Норвегії в Україні Еріка Сведала. В ході зустрічі сторони обговорили шляхи подальшого зміцнення українсько-норвезького міждержавного партнерства і ситуацію в тимчасово окупованому Росією Криму.
Так, посол Норвегії запевнив у невизнанні його країною незаконної спроби анексії Криму та подальшої підтримки європейських та євроатлантичних прагнень України, а також процесу реалізації системних реформ в державі.
За словами Джапарову, з метою протидії з боку міжнародного співтовариства кроків Росії особлива увага повинна бути сфокусовано на ситуації в тимчасово окупованому Криму.
«Інструментом такої взаємодії розглядається формалізована міжнародна майданчик -«Кримська платформа», покликана забезпечити координацію міжнародних заходів на кримському напрямку», – підкреслила перша зам міністра.
Крім цього, Джапарова наголосила на важливості ефективної взаємодії з метою протидії російським гібридним загрозам.
«Спотворення Росією об'єктивної ситуації в тимчасово окупованому Криму, а також використання міжнародних майданчиків та інших демократичних інструментів з метою легітимізації спроби анексії Криму не повинні залишатися поза увагою міжнародної спільноти», – додала вона.
Також в ході зустрічі Джапарова і посол Норвегії констатували загальний інтерес до посилення двосторонньої торгівлі та інвестиційного співробітництва. У цьому контексті сторони відзначили важливість проведення чергового засідання українсько-норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва в галузі торгівлі, підприємництва та економіки.
Нагадаємо: нафтовий фонд Норвегії виводить кошти з низки великих світових сировинних компаній.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].