Новий кліматичний план ЄС може відправити двигуни внутрішнього згорання на смітник

Новий кліматичний план ЄС може відправити двигуни внутрішнього згорання на смітник

Єврокомісія пропонуватиме більш суворе скорочення викидів до 2030 року

Новий кліматичний план ЄС може відправити двигуни внутрішнього згорання на смітник
фото pixabay.com

Цього тижня керівництво Європейського союзу представить амбітний план скорочення викидів до 2030 року, який не омине жодного сектора економіки.

Як повідомляє Bloomberg, відповідно до більш суворих цільових показників в області клімату європейським автовиробникам необхідно буде прийняти жорсткіші стандарти щодо забруднення навколишнього середовища і ввести нові правила, згідно з якими двигуни внутрішнього згоряння можуть бути відправлені в наукові музеї. Енергетика ставатиме все більш екологічно чистою, з додатковими 350 млрд євро ($415 млрд) на рік, необхідними для інвестицій у виробництво та інфраструктуру. А щоб скоротити викиди парникових газів в сільському господарстві, європейцям буде рекомендовано їсти менше м'яса.

Згідно з проектом документа Європейської комісії, з яким ознайомилося Bloomberg, у випадку затвердження нової мети викиди в блоці мають бути знижені на 55% в порівнянні з рівнями 1990 року.

«Досягнення мети по скороченню викидів на 55% стане серйозним інвестиційним завданням для промисловості, послуг, транспорту та енергетики ЄС, – йдеться в документі. – Однак віддача від інвестицій у вирішенні цього завдання – не що інше, як здатність підприємств ЄС конкурувати, а наших громадян – процвітати».

Пандемія продемонструвала вразливість блоку в питаннях глобальних ланцюжків постачань і імпорту, надавши додатковий імпульс ініціативам, спрямованим на те, щоб зробити Європу більш стійкою і менш залежною від експорту. За даними ЄК, за рахунок збільшення використання вдновлювальних джерел енергії нова кліматична ціль знизить витрати ЄС на імпорт палива на 100 млрд євро в 2021-2030 роках і до 3 трлн євро до 2050 року.

Автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння необхідно буде поступово замінити автівками з нульовим рівнем викидів; до червня 2021 роки ЄС запропонує до 2030 року більш суворі норми викидів вуглекислого газу для автомобілів і фургонів. В документі до 2030 року прогнозується «зниження приблизно на 50% викидів CO2 на кілометр для легкових автомобілів в порівнянні з цілями 2021 року». Частка відновлюваних джерел енергії в транспорті повинна вирости приблизно до 24% до 2030 року в порівнянні з 7% в 2015 році.

Авіакомпаніям і суднам необхідно буде активізувати використання палива з низьким вмістом CO2.

ЄС буде заохочувати зміни у виборі споживачів; різке скорочення споживання продуктів тваринництва може скоротити викиди більш ніж на 30 млн тонн до 2030 року

Частка виробництва відновлюваної енергії до 2030 року як мінімум подвоїться і складе близько 65%.

Енергетичний баланс буде більш екологічним: споживання вугілля скоротиться більш ніж на 70% з рівня 2015 року, нафти на 30% і газу на 25%.

Нагадаємо: наприкінці минулого місяця Україна та Німеччина започаткували енергетичне партнерство.

Раніше повідомлялося, що ЄК оголосила про початок «водневої революції» в енергетиці. За планами, у період 2025-2030 років водень повинен стати головною складовою інтегрованої енергетичної системи. 

У липні стало відомо, що українське Міненерго розгляне питання будівництва заводу з виробництва воднюю

До цього  міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна може стати надійним постачальником водню в ЄС, зокрема, до Німеччини.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло