Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Китай готує антимонопольне розслідування щодо Google – Reuters

Китай готує антимонопольне розслідування щодо Google – Reuters

Рішення про його початок залежатиме, зокрема, від стану відносин між США та Китаєм

Китай готує антимонопольне розслідування щодо Google – Reuters
фото www.flickr.com/photos/nbhattac/8087793186

Китай готується почати антимонопольне розслідування відносно американської Google, вивчаючи твердження, що компанія використовувала домінуюче становище своєї мобільної операційної системи Android для придушення конкуренції. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела, знайомі з питанням.

Зазначається, що із проханням провести розслідування до держрегулятора минулого року звернулася Huawei Technologies. Справу передали на розгляд в антимонопольний комітет. Одне з джерел розповіло, що рішення про проведення офіційного розслідування може бути прийнято вже в жовтні. На це рішення може вплинути стан відносин між Китаєм і США.

Потенційне розслідування піде за цілою низкою дій адміністрації президента США Дональда Трампа, спрямованих на обмеження роботи китайських технологічних компаній під виглядом захисту національної безпеки.

Нагадаємо: у серпні цього року Сполучені Штати розширили раніше введені обмеження, щоб заборонити Huawei отримувати доступ до чіпів без спеціальної ліцензії.

Аналітики кажуть, що ці заходи ставлять під загрозу «корону» Huawei як найбільшого в світі виробника смартфонів, титул, який вона виграла в цьому році, і її бізнес з виробництва смартфонів може взагалі зникнути, якщо вона не знайде спосіб поставляти напівпровідники.

Як повідомлялося, що на тлі американських санкцій від Huawei відмовились навіть китайські виробники, які також припинили постачати їй комплектуючі.

Днями Сполучені Штати ввели санкції проти найбільшого китайського виробника мікросхем Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC), що ще більше підсилює напруженість у відносинах США з Китаєм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті