Київ недоотримав мільярд через зовнішні втручання у земельний кадастр – Лещенко

Київ недоотримав мільярд через зовнішні втручання у земельний кадастр – Лещенко

Через зміну цільового призначення землі або зміну контурів і розмірів земельних ділянок

Київ недоотримав мільярд через зовнішні втручання у земельний кадастр – Лещенко
Роман Лещенко
фото: epravda.com.ua

Невідомі особи, що мали доступ до Державного земельного кадастру, змінювали статус об'єктів з комерційного призначення на промислове, внаслідок чого великі міста недоотримували мільярди гривень податків.  Про це заявив голова Держгеокадастру Роман Лещенко в інтерв'ю «Економічній правді».

Лещенко виділив два основні типи втручань в Кадастр: зміна цільового призначення землі та зміна контурів і розмірів земельних ділянок.
За його словами, у великих містах – Харкові, Львові, Одесі – відбулася зміна статусу об'єкта з комерційного призначення на промислове і бюджет втрачав більше половини доходів за земельним податком.

«За нашими оцінками, через такі схеми міський бюджет Києва недоотримав близько мільярда гривень. Це тривало роками, і я говорив про це Віталію Володимировичу (Кличко – ред.), коли зустрічався з його командою», – повідомив голова відомства.

Також шахраї змінювали контури земельних ділянок – між двома ділянками утворювали ще одну.

«Це яскраво видно в Конча-Заспі, де таким чином «створювалося» чимало земельних ділянок. Частина з них реєструвалася на «липових» документах. Якщо взяти елітні приміські райони Києва, то є земельні ділянки, на які є два-три власники з різними документами. При цьому між цими ділянками утворені інші земельні ділянки. Це, фактично, колапс», – повідомив Лещенко.

За його словами, система Державного земельного кадастру перебувала в управлінні окремих суб'єктів, які не мали ніякого стосунку до посадових осіб.

«На цьому вони робили окремий бізнес. Будь-який файл у кадастрі можна було просто обнулити, змінити і на основі цього робити рейдерські захоплення», – заявив голова Держгеокадастру.

Нагадаємо: з 2013 до 2020 року через механізм безоплатної приватизації з державної в приватну власність було виведено понад 700 000 гектарів землі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло