Країни ЄС погодилися на проведення масштабної аграрної реформи
Фермери тепер повинні будуть дотримуватися вищих екологічних стандартів

Держави-члени ЄС погодилися на проведення масштабної аграрної реформи. Міністри сільського господарства країн Євросоюзу підтримали у середу 21 жовтня в Люксембурзі компромісну пропозицію, з якою виступила Німеччина, що нині головує в Раді Євросоюзу, передає FinMarket.
Міністр сільського господарства ФРН Юлія Клекнер заявила за підсумками дводенних переговорів, що мова йде про «системні зміни» в даній галузі.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Згідно з досягнутими домовленостями, фермери в подальшому повинні будуть дотримуватися вищих екологічних стандартів.
Крім того, дрібні сільгоспвиробники будуть підлягати більш спрощеному контролю, «який дозволить знизити адміністративне навантаження і в той же час забезпечить їх внесок у досягнення екологічних і кліматичних цілей».
Також кожна з країн ЄС повинна буде погодити мінімум 20% прямих сільгоспвиплат за участю фермерів в екологічних програмах. Щоб ці кошти не були втрачені – в разі якщо залучення в подібні програми буде недостатнім – передбачена дворічна «фаза навчання», зазначила Клекнер. В ході неї зазначені кошти можуть бути залучені при дотриманні інших критеріїв.
Аграрні витрати – одна з найбільших статтей бюджету ЄС, протягом майбутніх семи років на ці цілі будуть виділені 387 млрд євро. Німеччині з цієї суми належать 42 млрд євро.
Цього року фермери ФРН неодноразово виходили на акції протесту. Це пов'язано, зокрема, з тим, що багато німецьких агропідприємств, які виробляють екологічно чисту продукцію, змушені знову переходити на звичайні стандарти, тому що не отримують допомоги від держави.
Крім того, учасники мітингу виступали проти посилення політики в сфері захисту клімату і тварин.
Нагадаємо, європейські фермери звернулися в Європарламент з вимогою заборонити магазинам продавати вироби із назвою на зразок «рослинне м'ясо», «рослинне молоко», «вегетаріанський гамбургер» чи «веганська ковбаса».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.