Країни ЄС погодилися на проведення масштабної аграрної реформи

Країни ЄС погодилися на проведення масштабної аграрної реформи

Фермери тепер повинні будуть дотримуватися вищих екологічних стандартів

Країни ЄС погодилися на проведення масштабної аграрної реформи
фото Shutterstock

Держави-члени ЄС погодилися на проведення масштабної аграрної реформи. Міністри сільського господарства країн Євросоюзу підтримали у середу 21 жовтня в Люксембурзі компромісну пропозицію, з якою виступила Німеччина, що нині головує в Раді Євросоюзу, передає FinMarket.

Міністр сільського господарства ФРН Юлія Клекнер заявила за підсумками дводенних переговорів, що мова йде про «системні зміни» в даній галузі.

Згідно з досягнутими домовленостями, фермери в подальшому повинні будуть дотримуватися вищих екологічних стандартів.

Крім того, дрібні сільгоспвиробники будуть підлягати більш спрощеному контролю, «який дозволить знизити адміністративне навантаження і в той же час забезпечить їх внесок у досягнення екологічних і кліматичних цілей».

Також кожна з країн ЄС повинна буде погодити мінімум 20% прямих сільгоспвиплат за участю фермерів в екологічних програмах. Щоб ці кошти не були втрачені – в разі якщо залучення в подібні програми буде недостатнім – передбачена дворічна «фаза навчання», зазначила Клекнер. В ході неї зазначені кошти можуть бути залучені при дотриманні інших критеріїв.

Аграрні витрати – одна з найбільших статтей бюджету ЄС, протягом майбутніх семи років на ці цілі будуть виділені 387 млрд євро. Німеччині з цієї суми належать 42 млрд євро.

Цього року фермери ФРН неодноразово виходили на акції протесту. Це пов'язано, зокрема, з тим, що багато німецьких агропідприємств, які виробляють екологічно чисту продукцію, змушені знову переходити на звичайні стандарти, тому що не отримують допомоги від держави.

Крім того, учасники мітингу виступали проти посилення політики в сфері захисту клімату і тварин.

Нагадаємо, європейські фермери звернулися в Європарламент з вимогою заборонити магазинам продавати вироби із назвою на зразок «рослинне м'ясо», «рослинне молоко», «вегетаріанський гамбургер» чи «веганська ковбаса».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті