Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Всупереч мейнстріму: Exxon Mobil не вірить в ВДЕ та захищає викопні види палива

Всупереч мейнстріму: Exxon Mobil не вірить в ВДЕ та захищає викопні види палива

Керівництву однієї з найбільших нафтових компаній в світі доведеться піти на масштабні звільнення через низькі ціни на нафту

Всупереч мейнстріму: Exxon Mobil не вірить в ВДЕ та захищає викопні види палива
фото www.flickr.com/photos/aedsc67/30247449775

Одна з найбільших нафтових компаній у світі Exxon Mobil планує звільнити невизначену кількість співробітників, оскільки низькі ціни на нафту змушують компанію відкладати великі проєкти. Про це повідомив гендиректор компанії Даррен Вудс в електронному листі персоналу, передає Bloomberg.

Вудс також виступив на захист викопних видів палива, назвавши їх «вищою метою», що сприяє глобальному процвітанню в той час, коли європейські колеги дивляться на відновлювані джерела енергії як на майбутнє.

«Важкі часи. Нам доводиться приймати непрості рішення, деякі з яких приведуть до звільнення з компанії друзів і колег», – йдеться в повідомленні.

Акції Exxon впали на 52% в цьому році, і компанія практично припинила свою агресивну стратегію антициклічного зростання на $30 млрд на рік. Компанія була змушена урізати бюджет капітальних витрат на третину, або $10 млрд, після того, як нафта впала до найнижчого рівня за покоління. Такі конкуренти, як BP Plc і Chevron Corp., також оголосили про масштабні звільнення в останні тижні.

Втрати ExxonMobil в ІІ кварталі стали найбільшими в її новітній історії. За звітний період компанія витратила $5,33 млрд на придбання нових активів і модернізацію наявних. У ІІ кварталі 2019 року ці витрати досягали майже $8,08 млрд.

Попри усе, Вудс ясно дав зрозуміти, що скорочення не є ознакою того, що його віра в нафту і газ хоч якось ослабла. За словами Вудса, до 2040 року викопні види палива будуть залишатися приблизно половиною в структурі світової енергетики й забезпечуватимуть найбільш економічно ефективний шлях до розвитку в бідних країнах, особливо в Африці та Азії.

«Ми часто говоримо про компанії, які мають більш високі цілі, – сказав він. – Що ж, я не можу придумати більш високої мети, ніж допомагати людям і громадам у всьому світі рости в процвітанні та реалізовувати їх прагнення до кращого життя за допомогою доступної енергії».

Як відомо, більшість великих енергетичних компаній Європи поставили перед собою агресивні цілі з досягнення вуглецево-нейтрального балансу до середини століття, що частково пов'язано з великими інвестиціями в вітроенергетику, сонячну енергію та акумулятори. Exxon під керівництвом Вудса не піде цим шляхом. За словами Exxon, однієї ВДЕ енергії недостатньо для вирішення проблеми зміни клімату. Компанія стверджує, що приділяє особливу увагу новим технологіям в партнерстві з університетами та підприємствами-початківцями.

Нагадаємо: нещодавно Сі Цзіньпін оголосив про свої кліматичні амбіції, згідно з якими, в кінцевому підсумку Китаю доведеться відмовитися від найбруднішого викопного палива, яке наразі забезпечує більшу частину енергії країни й забезпечує 3,5 млн людей робочими місцями.

Як повідомлялось, на початку жовтня Європарламент схвалив посилення цільових показників, згідно з якими до 2030 року викиди парникових газів в ЄС повинні скоротитися на 60% порівняно з обсягами 1990 року.

Днями General Electric (GE) зобов'язалася до 2030 року забезпечити нульовий рівень викидів вуглецю

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті