Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
У ПАРЄ відхилили ініціативу Кремля обговорити «заборону російської мови» в Україні

У ПАРЄ відхилили ініціативу Кремля обговорити «заборону російської мови» в Україні

Українська делегація оскаржуватиме повноваження російських делегатів

У ПАРЄ відхилили ініціативу Кремля обговорити «заборону російської мови» в Україні
фото: Vincent Kessler/Reuters

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не підтримали включення до порядку денного зимової сесії ініційованих російською делегацією дебатів про «заборону російської мови в Україні». Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на народного депутата Олексія Гончаренко («Європейська солідарність»).

«Російська пропозиція відхилена бюро ПАРЄ. Зрозуміло, що це була маніпуляція російської сторони», – сказав Гончаренко.

Депутат відзначив, що такими ініціативами російська делегація намагається відволікти увагу «від того жаху, який має місце в їхній країні, коли опозиціонерів саджають за грати на намагаються отруїти».

Гончаренко також додав, що українська делегація оскаржуватиме у перший день зимової сесії Асамблеї у Страсбурзі повноваження російських делегатів.

Нагадаємо: голова делегації РФ у ПАРЄ Толстой у своєму листі до президента Асамблеї ініціював проведення дебатів про «заборону російської мови, а також інших мов національних менших в Україні».

16 січня 2021 року набули чинності норми статті 30 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Закон жодним чином не обмежує та не забороняє використання в Україні інших мов, включаючи національних меншин та корінних народів.

6 грудня 2019 року Венеційська комісія у своїх висновках щодо цього закону підтримала політику України у наданні переваги української мови перед російською, а також прагнення держави у захисті та наданні особливого статусу українській мові.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті