Антикорупційні органи завершили досудове розслідування у справі судді ОАСК Вовка
НАБУ підозрює Вовка у спробі захопити державну владу, встановивши контроль над органами суддівської системи

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) й Спеціалізована антикорупційна прокуратура 9САП) завершили слідство у справі щодо зловживання в Окружному адміністративному суді м.Києва (ОАСК) за фактами вчинення спроб захоплення державної влади, перешкоджання роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участі у злочинній організації та зловживання впливом головою і суддями в змові з низкою інших осіб. Про це повідомляється на сайті НАБУ.
У справі фігурує 11 підозрюваних, серед яких голова ОАСК, заступники голови ОАСК, судді ОАСК, а також голова Державної судової адміністрації України та ще 2 адвокати. Їм відкрито матеріали слідства для ознайомлення.
«Прокурори САП та детективи НАБУ наполягали на необхідності продовження строків розслідування, які завершувалися 17 березня 2021 року, оскільки у межах справи ще не надійшли результати експертиз, а необхідні слідчі (процесуальні) дії не здійснені в повному обсязі», – зазначає НАБУ.
У НАБУ наголошують, що підозрювані, зокрема голова ОАСК Павло Вовк, перешкоджали завершенню розслідування, ухиляючись від органу досудового розслідування та порушуючи процесуальні обов’язки.
У липні 2020 року НАБУ презентувало відео про Вовка й ОАСК, де голова суду та суддя обговорювали, як будуть «владу захоплювати». Записи розмов, оприлюднені НАБУ, Вовк назвав сфальсифікованими, і додав, що у відставку не збирається.
НАБУ підозрює голову ОАСК Павла Вовка у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їх роботі. Крім Вовка, підозрюваними є деякі його колеги та голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк.
Наприкінці грудня 2020 року в НАБУ повідомили, що Вовк вже понад 3 місяці не з'являється на засідання суду, де йому мали б обрати запобіжний захід. Також повістки ігнорували в ОАСК. Через неявку Вовка до суду, відсутність за місцем проживання, переховування від детективів, у НАБУ намагалися оголосили Вовка у розшук, проте за місяць генпрокурор Ірина Венедіктова так і не відреагувала на ці клопотання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].