Зниження податків у п'ять разів для резидентів «Дія City» стосується найманих працівників

Зниження податків у п'ять разів для резидентів «Дія City» стосується найманих працівників

Низькі податки обіцяють тим, хто на загальній системі оподаткування, а не на спрощеній

Зниження податків у п'ять разів для резидентів «Дія City» стосується найманих працівників
Фото: pixabay.com

Міністерство цифрової трансформації розраховує, що податкова система для компаній у спеціальному правовому режимі «Дія City» допоможе зменшити податкове навантаження у п'ять разів. Однак зниження податків стосуватиметься тих співробітників, які працюють на загальній системі оподаткування, тоді як більшість працює на спрощеній. Про це йдеться в матеріалі  «Комунізм в окремо взятій галузі: 5 обіцянок від «Дія City» для айтішників», де Mind перевірив на «міфологічність» концепцію  «Дія City».

Мінцифри обіцяє, що стартапери, діджитал-маркетологи, фахівці з EdTech, кіберспорту, всі з ІТ та креативної індустрії, хто працюватиме в компаніях-резидентах «Дія City», зможуть платити уп’ятеро менше податків.

«Наразі більшість IT-фахівців оформлені на третій групі ФОП. Вони платять 5% єдиного податку (ЄП), 22% ЄСВ від розміру мінімальної заробітної плати.

Якщо вірити заяві Мінцифри, то ЄП має скоротитися до 1%, ЄСВ – до 4,4%. Про такий «подарунок» айтішникам годі було й мріяти. І не дарма: насправді виявилося, що під п'ятикратним зниженням Мінцифра мала на увазі просте порівняння ставок із нинішньою загальною – а не спрощеною – системою оподаткування», – пояснюється в статті. 

Зниження податків у п'ять разів для резидентів «Дія City» стосується найманих працівників

«Не можу не прокоментувати відкриту маніпуляцію з калькулятором заробітної плати та податків. У ньому порівнюється найманий працівник і так званий гіг-воркер, запропонований проєктом «Дія City». Таке порівняння в нашому контексті є не зовсім доречним та інформативним», – вважає General Manager Daxx Ігор Ткач.

Один з учасників робочої групи на умовах анонімності повідомив виданню, що в останній версії ще не зареєстрованого податкового законопроєкту враховано зауваження профільної асоціації про збереження на 15 років задекларованого податкового навантаження: 5% – податок на дохід фахівців, ЄСВ – 22% з однієї мінімальної заробітної плати, військовий збір – 1,5%. 

Нагадаємо, 8 лютого Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні погодив законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності». Як оцінюють ідею ліквідації ФОП в IT гравці ринку, депутати комітету ВР з цифрової трансформації та чиновники профільного міністерства в матеріалі Mind  «Добровільно-примусово: Кабмін схвалив новий «пряник» для залучення IT-компаній до лав Diia City»

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло