Кабмін підготував рекомендації щодо коментування кадрових змін у «Нафтогазі» – ЗМІ

Кабмін підготував рекомендації щодо коментування кадрових змін у «Нафтогазі» – ЗМІ

Наголос у відповідях робиться на поганий фінансовий результат компанії

Кабмін підготував рекомендації щодо коментування кадрових змін у «Нафтогазі» – ЗМІ
Фото: "Нафтогаз"

Кабмін підготував тези про те, як відповідати на незручні питання щодо кадрових змін в «Нафтогазі». Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

«Основний наголос у більшості готових відповідей робиться на поганих фінансових результатах компанії, та провалі програми нарощення власного видобутку газу», – пише видання.

Зокрема, на питання, чи не був Вітренко призначений з порушенням антикорупційного законодавства, радять наполягати, що Вітренко в Міненерго не мав повноважень для нагляду за діяльністю «Нафтогазу».

«Насправді Юрій Вітренко як перший заступник міністра енергетики не мав таких повноважень для контролю та нагляду за діяльністю «Нафтогазу» або навіть для того, щоб готувати відповідні проєкти рішень Кабміну, які б означали якесь регулювання діяльності «Нафтогазу», контроль чи нагляд за роботою компанії. «Нафтогаз» є самостійним економічним суб’єктом, а рішення щодо нього можуть прийматися тільки Кабміном за поданням і після підготовки Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, а не Міністерством енергетики», – йдеться у документі із рекомендаціями.

Також радять підкреслювати, що призначення Вітренка у «Нафтогаз» «відбувалося згідно із законом і заради інтересів суспільства».

Водночас на питання «Якщо скажуть, що не можна було чіпати наглядову раду», радять відповідати:

«Такий захист ідеї наглядових рад попри об’єктивні факти проблем у компанії призводить тільки до дискредитації ідеї та загалом принципів корпоративного управління. Збитки «Нафтогазу» – це об’єктивно.

Замість 11,5 млрд грн прибутку, який обіцяв сам екс-керівник компанії, «Нафтогаз» показав 19 млрд збитків. Провал виконання обіцянок по збільшенню видобутку газу – це також об’єктивно. Усе суспільство знає про це.

Як можна перед суспільством захищати наглядову раду, яка просто «наглядала» за цим і нічого не робила? Або як можна захищати керівника компанії, який не тільки не міг дати перспективи по збільшенню видобутку газу, але й не акцентував на цьому у своїй роботі?».

Раніше Кабінет міністрів України визначив роботу наглядової ради та правління акціонерного товариства НАК «Нафтогаз України» незадовільною. Усі члени наглядової ради подали письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень.

Коболєва звільнили з посади голови правління НАК «Нафтогаз», оскільки компанія отримала 19 млрд грн чистого збитку у 2020 році, та призначили на його місце в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка. 

Кабінет Міністрів запропонував членам наглядової ради НАК «Нафтогаз України» залишитися на своїх посадах.Члени правління «Нафтогазу» закликали уряд врегулювати роботу наглядової ради.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті