У Раді зареєстрували законопроєкти про введення електронної системи реєстрації прав на початок будівництва
Завдяки цим законопроєктам повинен бути виключений корупційний фактор, поширений до недавнього часу в ДАБІ

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкти (№5655 і №5656), які передбачають реформування системи містобудівного контролю і нагляду. Проєкти законів вже отримали попереднє схвалення великої кількості депутатів. За них поставили підписи 145 і 147 членів парламенту. Про це повідомляє «Цензор.НЕТ».
За словами голови Координаційної ради з розв'язання проблемних питань в містобудуванні Олени Шуляк, в Україні буде введена електронна система реєстрації прав на початок будівництва. Відзначається, що завдяки цим законопроєктам повинен бути виключений корупційний фактор, поширений до недавнього часу в Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ).
«В основі цих законопроєктів – механізми зміни роботи на будівельному ринку, щоб зробити його максимально ефективним і без корупції. Завдяки впровадженню е-системи на всеукраїнському рівні вдасться побороти хабарництво, яким донині славилася ДАБІ», – пояснила Шуляк.
Таким чином, за словами депутатки, електронна система дозволить здійснювати державну реєстрацію права на виконання підготовчих і будівельних робіт самостійно. Для цього необхідні додаткові документи (право на землю, містобудівні умови та обмеження, позитивний висновок експертизи й т.д.) повинні бути вже занесені в електронну систему або відповідні реєстри. Реєструвати права на початок будівництва зможуть також нотаріуси та державні реєстратори прав на нерухоме майно.
Водночас, зазначила нардеп, перевіркою проєктної документації на відповідність державним будівельним нормам та іншим вимогам законодавства займуться виключно спеціалізовані експертні організації. Їх підвищена кримінальна, адміністративна і майнова відповідальність буде закріплена в окремому законопроєкті.
В роботі електронної системи передбачено також автоматичне блокування учасників ринку, яких раніше викрили в підробці експертних звітів та іншої документації. Крім того, для будівництва на місці пам'яток історії та культури рішення отримати буде неможливо.
Раніше Mind розповідав про річницю «ліквідації» ДАБІ: куди прямує реформа та що їй заважає.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].