ЄС може призупинити видачу віз білорусам через потік нелегальних мігрантів

ЄС може призупинити видачу віз білорусам через потік нелегальних мігрантів

З Білорусі в Литву окрім іракців, іранців і сирійців прибувають також громадяни Республіки Конго, Гамбії, Гвінеї, Малі та Сенегалу

ЄС може призупинити видачу віз білорусам через потік нелегальних мігрантів
фото pixabay.com

Європейська комісія (ЄК) може позбавити білорусів можливості отримання віз в ЄС після різкого збільшення нелегальної міграції в Литву. Про це заявила єврокомісар з внутрішніх справ Ілва Йоханссон, передає EUObserver.

«Євросоюз готовий вжити заходів щодо призупинення візового режиму для білорусів в цій ситуації. Ми, звичайно, повинні забезпечити контакт зі звичайними людьми Білорусі, але це питання потрібно розглянути», – заявила вона.

Йоханссон звинуватила самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка у відправці нелегальних мігрантів в Литву у відповідь на санкції ЄС після фальсифікації виборів, репресій проти демонстрантів і примусового приземлення цивільного літака Ryanair з метою арешту журналіста Романа Протасевича.

«Мушу сказати, що ситуація серйозна, і зараз надзвичайно важливо проявити солідарність з Литвою», – сказала вона депутатам Європарламенту.

В цьому році з Білорусі до Литви прибуло понад 1600 осіб, що приблизно у 22 рази більше, ніж у 2020 році. Тільки за перший тиждень липня кордон перетнули близько 800 осіб.

Склад національностей мігрантів дуже різний, багато хто з цих людей приїжджають без документів. Нещодавно в Литву прибули люди з Республіки Конго, Гамбії, Гвінеї, Малі та Сенегалу.

Як відомо, минулого літа ЄС і Мінськ підписали угоду про спрощення короткострокових віз для громадян Білорусі. Потім ЄС надав Білорусі легкі безпілотні літальні апарати для «захисту кордонів».

Мінськ призупинив дію угоди в минулому місяці і попередив, що більше не зупинятиме нелегальну міграцію.

Нагадаємо: напередодні Європейське прикордонне агентство (Frontex) повідомило про проведення термінової операції на кордоні Литви і Білорусі у зв'язку зі збільшенням потоку мігрантів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло