АМКУ оштрафував КП «Київтранспарксервіс» на 2,6 млн грн

АМКУ оштрафував КП «Київтранспарксервіс» на 2,6 млн грн

Підприємство порушило законодавство про захист економічної конкуренції

АМКУ оштрафував КП «Київтранспарксервіс» на 2,6 млн грн
фото: kyivcity.gov.ua

Антимонопольний комітет (АМКУ) оштрафував КП «Київтранспарксервіс» на 2,6 млн грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляється на сайті регулятора.

Зазначається, що за рішенням Київської міськради це підприємство є єдиним оператором з паркування транспортних засобів, стягнення паркувального збору та виготовлення абонементних паркувальних талонів у Києві.
Також міськрада доручила цьому КП розпочати продаж прав на розміщення та/або облаштування паркувальних майданчиків у столиці через електронну систему «ProZorro.Продажі». 

Відтак у  період з березня 2019 року до січня 2021 року «Київтранспарксервіс», займаючи монопольне становище на ринку, встановлювало для переможців електронних аукціонів додатковий обов’язок сплати одноразового платежу за право укладання договору про передачу в експлуатацію відповідних майданчиків для паркування та забезпечувального платежу.

Причому за відмову від укладання договору або від підписання актів приймання-передачі таких майданчиків у експлуатацію передбачався штраф.

АМКУ визнав такі дії зловживанням монопольним становищем на ринку продажу прав на експлуатацію майданчиків для паркування у Києві, через встановлення таких умов придбання товару, які неможливо було б запровадити, якби на ринку існувала конкуренція.

За вищеперераховані дії КП «Київтранспарксервіс» оштрафовано на  2605133 грн. КП повинно усунути порушення та впродовж 10 днів  повідомити про це АМКУ.

Нагадаємо,  12 травня прокуратура проводила обшуки в «Спецжитлофонді», «Київавтодорі» та «Київміськсвітлі». 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до «Київського Метрополітену» та в «Київавтошляхміст».

18 травня СБУ прийшла з обшуками до будинку мера Києва Віталія Кличка. Однак правоохоронці запевнили, що жодного стосунку до Кличка обшуки не мають. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в оточенні мера Києва Віталія Кличка було 50 чи 70 обшуків.

19 травня Державне бюро розслідування (ДБР) у Києві провело обшуки у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю та Департаменті з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації (КМДА).

21 травня ДФС обшукала «Київтеплоенерго», а 27 травня – у «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва».

28 травня голова ДФС Вадим Мельник під час пресбрифінгу повідомив, що за попередніми даними, через розкрадання коштів у комунальних підприємствах Києва бюджету міста завдали збитків на близько 158,6 млн грн.

2 червня правоохоронці провели обшуки у київському КП «ГІОЦ». 17 червня з обшуками в «Київавтодор» приходили прокуратура і ДФС. Підприємство підозрюють в ухиленні від сплати податків.

8 липня ДБР прийшло з обшуками у «Київводоканал»«Київавтодор» і департамент КМДА. 9 липня СБУ викрила масштабні оборудки у ритуальній службі спеціалізованого КП «Спецкомбінат ПКПО». Посадовці вимагали хабарі за виділення місць для поховання на кладовищах Києва. 

9 липня повідомлялося, що ДБР перевіряє інформацію щодо привласнення посадовцями «Київводоканалу» коштів під час будівництва першої черги Бортницької станції аерації у Києві та реконструкції комунальних об’єктів Києва.

14 липня СБУ викрила мільйонні розкрадання на фінансуванні охорони транспортних об'єктів КМДА. 16 липня фіскальна служба провела обшуки у КП «Київводфонд». Підприємство підозрюють у ймовірному привласненні семи млн грн держкоштів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті