СБУ викликала на допит Хорошковського та інших ексвисокопосадовців у справі «Харківських угод»

СБУ викликала на допит Хорошковського та інших ексвисокопосадовців у справі «Харківських угод»

Усі вони викликаються як свідки

СБУ викликала на допит Хорошковського та інших ексвисокопосадовців у справі 	«Харківських угод»
Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

Служба безпеки України (СБУ) викликала низку осіб на допити у кримінальному провадженні, відкритому 12 березня 2021 року за статтею «Державна зрада». Серед них – чинні та колишні народні депутати, ексміністри та інші колишні високопосадовці. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на повістки, оприлюднені на сайті СБУ.

Зокрема, на допит як свідки викликаються:

  • 16 серпня – нардеп Юрій Бойко та ексголова СБУ Валерій Хорошковський;
  • 17 серпня – нардеп Віталій Борт і Дмитро Шпенов;
  • 18 серпня – ексголова Державної митної служби Ігор Калєтнік та ексдепутат Юлія Ковальова;
  • 19 серпня – колишній голова Верховної Ради Володимир Литвин, його брат та ексголова Держприкордонслужби Микола Литвин.
  • 20 серпня – ексміністр транспорту і зв'язку Костянтин Єфименко та ексміністр юстиції Олександр Лавринович;
  • 26 серпня – ексміністр фінансів Федор Ярошенко.

Нагадаємо: 11 березня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що відомство доручило СБУ вивчити обставини ратифікації «харківських угод» 27 квітня 2010 року і дії всіх депутатів. СБУ почала розслідування наступного дня.

16 березня в адміністративних будівлях органів влади, які були залучені до підготовки та ратифікації так званих «харківських угод», були проведені обшуки. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який припиняє дію угод.

19 березня Рада Нацбезпеки запровадила персональні санкції проти Януковича й Азарова. 25 березня експрем'єру Азарову повідомили про підозру в держзраді за погодження проєкту «Харківських угод».

Харківські угоди 27 квітня 2010 року підтримали 236 депутатів VI скликання Верховної Ради, зокрема Рінат Ахметов, Андрій Деркач, Василь Хмельницький, Віталій Хомутиннік, Вадим Столар і інші. Голосування супроводжувалося бійками – опозиція намагалася перешкодити ратифікації документа.

За словами Данілова, голосування Ради стало однією з причин окупації Криму і вплинуло на початок війни на Донбасі у 2014 році.

21 квітня 2010 року в Харкові експрезидент Віктор Янукович підписав угоду між Україною і Росією, якою на 25 років продовжив термін перебування Чорноморського флоту РФ в Україні нібито для отримання знижки на природний газ. За даними ДБР, насправді Україна не отримала знижку – перед підписанням «угод» РФ двічі штучно завищила ціну.

У 2014 році військовослужбовці ЧФ РФ разом з іншими підрозділами Збройних сил РФ окупували Крим. Верховна Рада України оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Після окупації Криму Держдума РФ в односторонньому порядку розірвала «харківські угоди».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло