СБУ викликала на допит Хорошковського та інших ексвисокопосадовців у справі «Харківських угод»
Усі вони викликаються як свідки

Служба безпеки України (СБУ) викликала низку осіб на допити у кримінальному провадженні, відкритому 12 березня 2021 року за статтею «Державна зрада». Серед них – чинні та колишні народні депутати, ексміністри та інші колишні високопосадовці. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на повістки, оприлюднені на сайті СБУ.
Зокрема, на допит як свідки викликаються:
- 16 серпня – нардеп Юрій Бойко та ексголова СБУ Валерій Хорошковський;
- 17 серпня – нардеп Віталій Борт і Дмитро Шпенов;
- 18 серпня – ексголова Державної митної служби Ігор Калєтнік та ексдепутат Юлія Ковальова;
- 19 серпня – колишній голова Верховної Ради Володимир Литвин, його брат та ексголова Держприкордонслужби Микола Литвин.
- 20 серпня – ексміністр транспорту і зв'язку Костянтин Єфименко та ексміністр юстиції Олександр Лавринович;
- 26 серпня – ексміністр фінансів Федор Ярошенко.
Нагадаємо: 11 березня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що відомство доручило СБУ вивчити обставини ратифікації «харківських угод» 27 квітня 2010 року і дії всіх депутатів. СБУ почала розслідування наступного дня.
16 березня в адміністративних будівлях органів влади, які були залучені до підготовки та ратифікації так званих «харківських угод», були проведені обшуки. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який припиняє дію угод.
19 березня Рада Нацбезпеки запровадила персональні санкції проти Януковича й Азарова. 25 березня експрем'єру Азарову повідомили про підозру в держзраді за погодження проєкту «Харківських угод».
Харківські угоди 27 квітня 2010 року підтримали 236 депутатів VI скликання Верховної Ради, зокрема Рінат Ахметов, Андрій Деркач, Василь Хмельницький, Віталій Хомутиннік, Вадим Столар і інші. Голосування супроводжувалося бійками – опозиція намагалася перешкодити ратифікації документа.
За словами Данілова, голосування Ради стало однією з причин окупації Криму і вплинуло на початок війни на Донбасі у 2014 році.
21 квітня 2010 року в Харкові експрезидент Віктор Янукович підписав угоду між Україною і Росією, якою на 25 років продовжив термін перебування Чорноморського флоту РФ в Україні нібито для отримання знижки на природний газ. За даними ДБР, насправді Україна не отримала знижку – перед підписанням «угод» РФ двічі штучно завищила ціну.
У 2014 році військовослужбовці ЧФ РФ разом з іншими підрозділами Збройних сил РФ окупували Крим. Верховна Рада України оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.
Після окупації Криму Держдума РФ в односторонньому порядку розірвала «харківські угоди».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].