Мельник: Бюро економічної безпеки не встигають запустити вчасно

Мельник: Бюро економічної безпеки не встигають запустити вчасно

Голова БЕБ каже, що ліквідація ДФС та підготовка до запуску Бюро «з різних об'єктивних причин затягнулись»

Мельник: Бюро економічної безпеки не встигають запустити вчасно
Фото: facebook.com/V.Melnik.official

Робота Бюро економічної безпеки (БЕБ) може не розпочатися 25 вересня. Про це заявив голова новоствореного органу Вадим Мельник в інтерв'ю «Суспільному».

«Ми не встигаємо. Так, певні процеси були затягнуті: не по вині Кабміну, не по вині народних депутатів. Так трапилось, що воно трошки затягнулось. Шість місяців, які були дані на ліквідацію Державної фіскальної служби (ДФС), я в цьому брав участь, і ці шість місяців які були дані для початку роботи БЕБу... Вони з різних об'єктивних причин затягнулись», – зазначив чиновник.

Однією з можливих причин Мельник назвав «літні періоди відпусток», водночас додавши, що процес дуже складний, позаяк вперше в історії орган ДФС ліквідується «під нуль».

«Це не так то і просто, як виявилось. І ми бачимо, що зараз навіть проведення аудиту ДФС продовжене ще на певний термін. Просто фізично не встигають, працюють щоденно. Аудит проводиться, але не встигають», – розповів голова БЕБ.

Мельник пояснив, що процедура конкурсів кандидатів на посади в БЕБ триватиме не менше 30-35 діб. Також, за його словами, орієнтовно 12 вересня буде створена Рада громадського контролю.

«Наприклад, я створюю конкурсну комісію і, наприклад, ще 30-35 днів мінімум будуть конкурси на цих 200-220 людей, 30% від центрального апарату. Напевно я не вкладаюсь у 25 вересня», – додав Мельник.

При цьому, він зазначив, що Бюро все ж хочуть запустити до кінця вересня або ж на початку жовтня. Однак він не виключає виникнення ситуації, коли ДФС ліквідують, а БЕБ ще не почне фактично працювати.

«Так, таке може статися – це ризик. І зараз, якраз, обговорюється це питання: як не допустити, щоб цього не трапилося. Чому? Тому, що в законі прописано, так: спочатку робота БЕБу, але не пізніше шести місяців. Шість місяців витікають, по закону, 25 чи 26 вересня. І це якраз та дата, коли вилучається з податкового кодексу блок податкової міліції й вона перестає існувати», – зауважив голова БЕБ.

За його словами, в таких умовах продовжують працювати ліквідаційні комісії, якщо вони ще не встигнуть повністю ліквідувати орган.

Нагадаємо: Верховна Рада ухвалила закон про Бюро економічної безпеки України 28 січня. Президент підписав його 22 березня. Бюро має почати роботу 25 вересня. На наступний день після цього припинить своє існування Державна фіскальна служба, яка вже знаходиться в процесі ліквідації.

29 липня конкурсна комісія, що визначає, хто буде брати участь у відборі на посаду голови БЕБ, не допустила до конкурсу 11 осіб, в тому числі ексміністра фінансів Олександра Данилюка.

Президент Київської школи економіки, позаштатний радник глави Офісу президента Тимофій Милованов, який очолює комісію, пояснив це тим, що в ексміністра немає економічної або юридичної освіти, оскільки його диплом Університету Індіани з бізнес-адміністрування не нострифікований, тобто не підтверджений.

Раніше Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Дениса Осмоловського до комісії з проведення конкурсу на посаду директора БЕБ.

Національне агентство з питань запобігання корупції знайшло порушення при проведенні конкурсу на пост голови БЕБ.

У серпні Кабмін обрав Вадима Мельника головою БЕБ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло