Євросоюз хоче реформувати Шенгенську зону через «гібридну атаку» Білорусі

Євросоюз хоче реформувати Шенгенську зону через «гібридну атаку» Білорусі

Глава Єврокомісії назвала дії білоруської влади дії спробою дестабілізувати Європу

Євросоюз хоче реформувати Шенгенську зону через «гібридну атаку» Білорусі
фото АР

Євросоюз планує реформувати міграційну політику в Шенгенській зоні для боротьби з напливом мігрантів, повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, виступаючи в Європарламенті, передає Reuters.

 Вона звинуватила в міграційній кризі Білорусь, назвавши дії місцевої влади спробою дестабілізувати Європу.

Євросоюз буде протистояти «гібридній атаці» з використанням міграції, яку здійснює Білорусь, заявила фон дер Ляйєн. Разом з тим вона підкреслила, що Євросоюз залишиться вразливим до тих пір, поки між 27 країнами, що входять до його складу, будуть зберігатися розбіжності в цьому питанні.

«Вони садили людей в літаки і буквально підштовхували їх до наших кордонів», – нагадала фон дер Ляйєн про дії білоруської влади.

«Це – гібридна атака, спрямована на дестабілізацію Європи. Ми ніколи цього не потерпимо », – зазначила фон дер Ляйєн, пообіцявши підтримку Литві, Латвії та Польщі, які межують з Білоруссю.

На її думку, подібна ситуація може виникнути і на кордонах з іншими країнами. «Тому, працюючи над реформуванням Шенгену, ми повинні знайти нові шляхи для того, щоб відповідати на цю агресію і забезпечити єдність і згуртованість у захисті наших зовнішніх кордонів», – підкреслила вона.

Раніше канцлер ФРН Ангела Меркель також називала приплив мігрантів гібридною атакою з боку Білорусі. Мінськ звинувачують в організації припливу мігрантів, зокрема з Іраку, Афганістану та Сирії. Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зазначав про готовність підтримати країни, які зіткнулися з припливом мігрантів з Білорусі.

Нагадаємо, Чехія виділить Литві понад півмільйона євро на паркан на кордоні з Білоруссю.

Тим часом стало відомо, що Лукашенко закупить в Росії зброї на $1 млрд, щоб «обороняти» кордон з боку України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло