Уряд підтримав оновлену редакцію закону про захист прав споживачів
Законопроєкт спрямований на скасування застарілих норм

Уряд підтримав нову редакцію закону «Про захист прав споживачів». Законопроєкт спрямований на запровадження в Україні європейських стандартів захисту прав споживачів та зменшення навантаження на бізнес шляхом скасування застарілих норм. Про це повідомляється на Урядовому порталі.
«Чинне законодавство у сфері захисту прав споживачів втрачає актуальність та не відповідає сучасним викликам. Це призводить до численних випадків порушення прав споживачів, при цьому споживач фактично опиняється сам на сам зі своїми проблемами. Ухвалення нового законопроєкту дозволить підвищити рівень захисту прав споживачів, зокрема у сфері електронної торгівлі та при гарантійному обслуговуванні продукції, а також усунути можливості для нечесної комерційної діяльності»,- зазначила заступниця Міністра економіки Україн Ірина Новікова.
Так, зокрема, документом пропонується:
- гармонізувати законодавство України у сфері захисту прав споживачів із законодавством ЄС;
- поширити дію закону про захист прав споживачів на сферу харчової продукції в частині економічних прав споживача;
- визначити перелік інформації про продукцію та продавця, яку він повинен надавати при здійсненні електронної торгівлі, а також відповідальність за відсутність такої інформації;
- звільнити бізнес від обов’язку створювати обмінний фонд товарів та сплачувати неустойку споживачеві за кожний день затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки;
- надати споживачеві право на зниження ціни або повернення коштів, якщо недолік товару з’являється після ремонту;
- звільнити від судового збору в усіх судових інстанціях споживачів у справах, пов’язаних з порушенням їхніх прав, Держпродспоживслужбу та громадські об’єднання споживачів у справах щодо захисту прав споживачів;
- надати Держпродспоживслужбі право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до сайту продавця, який не надав достовірну інформацію про своє найменування та місцезнаходження, зобов’язавши при цьому Держпродспоживслужбу звернутись до провайдера щодо відновлення доступу, при виконанні вимог закону.
Раніше Mind розповідав, як працює система захисту прав споживачів в Естонії й чим естонський досвід може бути корисним Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].