Міжнародні компанії не готові до участі в приватизації ОГХК через відсутність гарантій захисту інвестицій з боку уряду

Міжнародні компанії не готові до участі в приватизації ОГХК через відсутність гарантій захисту інвестицій з боку уряду

Уряд повідомили про необхідність надання гарантій захисту інвестицій ще в жовтні

Міжнародні компанії не готові до участі в приватизації ОГХК через відсутність гарантій захисту інвестицій з боку уряду
Фото: umcc-titanium.com

Що сталося. Міжнародні компанії не готові до участі в аукціоні з продажу ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) за відсутності гарантій захисту великих інвестицій із боку Кабінету Міністрів, попри зацікавленість у купівлі об'єкту.

Джерело. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на заявою одного з радників приватизації ОГХК – ТОВ «BDO Корпоративні Фінанси»,

Деталі. BDO CorporateFinance як радник із приватизації ОГХК на підставі отриманих звернень від інвесторів щодо необхідності надання гарантій захисту інвестицій звернувся до уряду у жовтні 2021 року.

Спільно з Фондом державного майна (ФДМУ) було розроблено та скеровано на затвердження проєкт розпорядження КМУ про надання повноважень ФДМУ щодо гарантій у договорі купівлі-продажу з прав власності на виробничі активи та покриття ризиків історичної діяльності ОГХК. А також проєкт меморандуму про взаєморозуміння, сприяння та захист великих інвестицій, який має бути укладено між переможцем аукціону та урядом.

Ухвалення зазначених документів мало забезпечити максимальну залученість міжнародних інвесторів до аукціону та успішне проведення великої приватизації ОГХК. Про необхідність ухвалення документів та очікування міжнародних інвесторів BDO CorporateFinance додатково повідомив на початку грудня напередодні завершення прийому заявок для участі у приватизаційному аукціоні.

Крім того, ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку) підтвердив готовність надати фінансування репутаційним інвесторам на розвиток ОГХК після проведення аукціону. 

Бекграунд. Нагадаємо, що Фонд держмайна призначив нову дату аукціону з приватизації ОГХК на 20 грудня 2021 року.

Попередній аукціон з приватизації ОГХК зі стартовою ціною у 3,7 млрд грн мав відбутися 29 жовтня. Його скасували, оскільки на участь у торгах надійшло лише дві заявки. Одна з них не відповідає вимогам чинного законодавства, а провести аукціон тільки з одним учасником неможливо, пояснили у ФДМУ.

Приватизація ОГХК зірвалася й у серпні, коли Фонд держмайна скасував аналогічний аукціон – знову ж таки через те, що до участі в торгах допустили лише одного учасника.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло