Фонд держмайна розкрив основних учасників аукціонів з приватизації ОГКХ

Фонд держмайна розкрив основних учасників аукціонів з приватизації ОГКХ

Головними претендентами були компанії з обіти Ахметова, Фірташа, Буткевича та Адамовського

Фонд держмайна розкрив основних учасників аукціонів з приватизації ОГКХ
Фото: umcc-titanium.com

Що сталося. Компанії з орбіти Ріната Ахметова, Дмитра Фірташа, Геннадія Буткевича та Андрія Адамовського були основними претендентами на купівлю «Об'єднаної гірничо-хімічної компанії» (ОГХК) на трьох невдалих приватизаційних аукціонах. 

Джерело. Про це йдеться у відповіді Фонду державного майна (ФДМУ) на запит «Ліги антитрасту», передають «Наші гроші». 

Деталі. Єдиним допущеним до останнього аукціону учасником була компанія Ріната Ахметова «Юмджі Агромін». Заявку Northland capital partners limited Роберта Джонсона з оточення Дмитра Фірташа Фонд відхилив через неповний пакет документів.

Так ФДМУ допустив до участі в торгах лише «Юмджи агромін». Проте запланований на 20 грудня 2021 року аукціон не відбувся, бо закон забороняє проведення конкурсу з одним учасником (без конкуренції). 

Єдиним допущеним учасником до попереднього аукціону на 29 жовтня 2021 року була компанія «Трайдент Геоінвест Україна» співвласника мережі магазинів «АТБ» та низки рудних компаній Геннадія Буткевича. Northland також подавав заявку, яку знову відхилили.

Перший аукціон з продажу ОГХК був призначений на 31 серпня 2021 року. Тоді заявки подали Northland, ТОВ «Тінвест» Давіда Бежуашвілі (брат міністра оборони Грузії часів Саакашвілі) та ТОВ «Стугна лімітед» Дмитра Адамовського (син бізнесмена Андрія Адамовського, який був бізнес-партнером Олександра Грановського та мав значний вплив на ринки палива та надр за часів Порошенка). До участі допустили лише Стугну та через відсутність конкурентів аукціон скасували.

Таким чином, на кожен із трьох аукціонів ФДМ допускав лише по одній компанії з українськими бенефіціарами.

Бекграунд. Проте раніше у ФДМУ заявляли, що на ОГХК претендують 13 потенційних інвесторів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло