Три склозаводи зупинили виробництво через високі ціни на газ
Скловиробники хочуть долучитися до аукціонів з продажу природного газу за пільговими цінами

Що сталося. Три українські заводи, які займаються переробкою скла, зупинили виробництво через високу ціну на газ.
Джерело. Про це повідомляє асоціація «Скло України» у фейсбуці.
Коментар. «Катастрофічне зростання ціни на природний газ, який наразі складає до 50% собівартості скляної продукції, має руйнівні наслідки для цілої галузі реального сектору української економіки. Відбувається стрімке об’єктивне зростання кінцевої ціни української продукції», – зазначають виробники.
Деталі. Згідно з повідомленням, під загрозою звільнення опинилися 12 000 працівників. Бюджети всіх рівнів втратять мільярди коштів надходжень.
Однією з причин виробники називають значний демпінговий імпорт скляних виробів на територію України з країн із нижчими цінами на енергоносії.
«Скло України» звернулося із закликом до Кабінету міністрів реалізувати комплекс заходів, які б дозволили стабілізувати ситуацію.
Скловиробники пропонують розробити та впровадити цільову програму підтримки підприємств скляної галузі України, в тому числі шляхом надання їм пільгових антикризових кредитів.
Також в Асоціації просять створити цільовий фонд для формування компенсаторів ціни природного газу для скловиробників на період кризової ситуації та надати доступ до аукціонів з продажу природного газу по пільгових цінах.
Крім того, виробники вимагають застосування заходів нетарифного регулювання в вигляді неавтоматичного ліцензування операцій із ввезення на територію України виробів зі скла та введення антидемпінгового мита.
Бекграунд. Раніше через високі ціни на газ скаржилися та обіцяли зупинити виробництво кондитерські та молочні компанії. Своєю постановою Кабмін обмежив вартість природного газу для виробників харчових продуктів та зобов'язав приватні газовидобувні компанії продавати 20% обсягів газу власного видобутку на товарній біржі «Українська енергетична біржа».
17 січня перші 100 виробників продуктів харчування взяли участь у закупівлі газу у приватних видобувних компаній за пільговою ціною. Торги для виробників продуктів запланували проводити двічі на місяць.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].